תרגיל ההונאה הגדול בתולדות הפוליטיקה הישראלית: התגובות במערכת הפוליטית

תרגיל ההונאה הגדול: התגובות במערכת הפוליטית

דקות לאחר נאומו של יו"ר ימינה בנט הציף גל תגובות מצד תומכי נתניהו את הרשתות החברתיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו
צילום:

דקות לאחר הצהרתו של יו"ר ימינה נפתלי בנט כי החליט להקים ממשלת אחדות עם יאיר לפיד עלה הערב (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו והגיב. "בנט שוב מוליך שולל את הציבור עם שקרים ומחולל את הונאת המאה", אמר נתניהו. 


"הוא רוצה להיות ראש ממשלה בכל מחיר ואכפת לו רק מעצמו", אמר נתניהו והוסיף כי בנט לא רוצה בחירות כי הוא יודע שבבחירות האלה הוא יימחק לאחר שהפר את כל הבטחותיו. לדברי נתניהו עדיין אפשר להקים ממשלת ימין אם יוחזר המנדט לכנסת.


יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, צייץ בטוויטר: "‏היכולת של בנט לשקר מול המצלמות בלי למצמץ פשוט מדהימה. חודש וחצי הוא מחבל במודע ובמעשים במאמצים להקים ממשלת ימין ואז טוען שלא ניתן להקים כזו ועורק שמאלה עם תומכי טרור. הכול היה מתואם ומתוכנן מראש. הצגה. תרגיל ההונאה הגדול בתולדות הפוליטיקה הישראלית. כל היתר סיסמאות וקלישאות שקר".

האזינו לפרק "יכול להיות שזה נגמר" | עוד יום

שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי אמר כי ‏‏שוחח בימים האחרונים עם גדעון סער והוא יודע כי הוא מעדיף הקמת ממשלת ימין עם מועמד שאינו נתניהו בראשות הממשלה. "כל עוד אתה מסרב להתחייב לממשלת ימין אתה חוסם את האפשרות שתקווה חדשה יצטרפו להקמת ממשלת ימין.‏ נפתלי, אמרת בעבר שהטעות הגדולה שלך מאז שנכנסת לפוליטיקה היתה הברית עם לפיד. כולנו עושים טעויות בחיים אבל לחזור על אותה טעות פעמיים בכוונת מכוון זו כבר טעות בלתי נסלחת".

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, אמר בתגובה לבנט כי הליכוד ימשיך לשרת את הציבור גם מהאופוזיציה: "אמרנו אז, והוכח היום: הצבעתם בנט - קיבלתם לפיד. הציבור לא ישכח. נמשיך לשרת את העם גם באופוזיציה ובע״ה נחזור חזקים ומגובשים יותר להנהגת המדינה מהר ובהקדם האפשרי".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר מהציונות הדתית תקף את בנט: "בנט מכר את בוחריו וערכיו ומוביל את מדינת ישראל לאסון. בנט קורא לממשלה אחדות ועובד על כולם בעיניים. ממשלה עם אבתיסאם מרעאנה, יאיר גולן, ומנסור עבאס והמשותפת, זו ממשלה שתומכת בטרור. היום יצא המרצע מן השק וברור מדוע פסל אותי. אני הייתי מפריע לו ללכת עם יאיר לפיד מירב מיכאלי ויאיר גולן".

מהצד השני הגיבו שותפיו החדשים לממשלה העתידית של בנט להגיב. יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, צייצה כי "רוב אזרחי ישראל, שמאל, מרכז וימין, רוצים ממשלה אחרת. לא שקרים ושנאה אלא ממשלה שעובדת בשביל הציבור ולא בשביל נאשם בשוחד. ממשלת אחדות. ממשלת שינוי. בהצלחה לנו".

הפופולריים