גפני: הציונות הדתית מנעו מנתניהו ממשלה; סמוטריץ' בתגובה: הוא ככלב השב על קיאו

סמוטריץ' נגד גפני: ככלב השב על קיאו

בן גביר: אם הייתי מסכים לממשלה עם עבאס היה לי צ'ק פתוח מרה"מ. חבר הציונות הדתית בריאיון לכאן רשת ב על הסירוב לשבת עם רע"ם: "יכולתי להיות שר בכיר. זה מה שנאמר לי, אבל יש לי עקרונות". צוותי המשא ומתן של יש עתיד ותקווה חדשה ייפגשו היום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני, בצלאל סמוטריץ', ארכיון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשא ומתן הקואליציוני: יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, תקף הבוקר את חברי מפלגת  הציונות הדתית והאשים אותם כי מנעו מבנימין נתניהו להקים ממשלה. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר גפני: "אנחנו הולכים עם גוש הימין, אנחנו לא מזגזגים. אנחנו לא ימינה ולא הציונות הדתית. הכיסא לא בראש מעיינינו. לא יקנו אותנו עם כיסא. נתניהו הלך למערכת הבחירות ולקח מאיתנו קולות לציונות הדתית. הוא העמיד את סמוטריץ' ובן גביר על הרגליים. בלעדיו לא היו עוברים את אחוז החסימה ועל המקום הם הודיעו את מה שהודיעו ומנעו ממנו להקים ממשלה".

האזינו לריאיון עם משה גפני בכאן רשת ב

יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' מיהר להגיב: 'ככלב שב על קיאו - כסיל שונה באיוולתו'. עם ישראל כולו התפכח במהומות השבועות האחרונים והבין שאסור להקים ממשלה הנשענת על תומכי טרור. רק גפני נשאר עיוור ומנותק".


גפני תקף גם את יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער: "יש לי טענות קשות נגדו. היו לנו שיחות רבות ואני הואשמתי על ידו שאני שמאלן שלא אכפת לו מארץ ישראל. אני לא הימני הגדול ביותר בנושא המדיני, אבל אני פתאום שומע אצל סער זמירות חדשות שיש דבר יותר חשוב מאשר ארץ ישראל – הסכסוך שיש לו עם נתניהו. יותר חשוב אצל בנט וכל הימנים שהטיפו לי מוסר על ארץ ישראל". 

ח"כ איתמר בן גביר מהציונות הדתית אמר הבוקר כי אם היה מסכים לממשלה עם יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, היה מקבל צ'ק פתוח מראש הממשלה לקבל מה שהוא רוצה. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר בן גביר כי יכול היה להיות שר בכיר: "זה מה שנאמר לי, אבל יש לי עקרונות ויותר חשוב לי להגן על הדרום ועל חיילי צה"ל. אני אשב עם מנסור עבאס שלדעתי חולל את חלק מהמהומות שהיו?".

בן גביר שב ותקף את ראשי ימינה, נפתלי בנט ואיילת שקד: "אנחנו רוצים שבנט יקיים את הבטחותיו לבוחר ולא יעשה הונאה. שלא ישדר שזנח את רעיון ממשלת השמאל ובסוף הוא ושקד רוקמים ממשלת שמאל שתפגע במדינה. אם בנט אומר שהוא עם הימין אז אני לא רואה את האופק שלהם להקים ממשלה". 

נציגי יש עתיד ותקווה חדשה ייפגשו היום

שישה ימים לפקיעת המנדט של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, והמגעים להרכבת הממשלה נמשכים. היום צפויים להיפגש צוותי המשא ומתן של יש עתיד עם נציגי תקווה חדשה. 

יו"ר העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, התייחסה הבוקר למגעים להקמת הממשלה והאפשרות שבנט וימינה יחברו לבסוף לגוש מתנגדי נתניהו. בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה מיכלי לרן בנימיני כי מוקדם לדעת אם תהיה ממשלה. "אני לא מבינה את בנט ושיקוליו. למיטב הבנתי התנאים בעניין הרוטציה הם אותם תנאים. נראה אם יש פרטנר להחלפת נתניהו. לוקחים בחשבון את הסיכומים שהיו עם ימינה מלכתחילה. אחנו נערכים לפי זה". היא ציינה כי הבוקר תתקיים פגישה נוספת בין אנשי העבודה וצוות יש עתיד "ואני מאמינה שזה יסתיים". לשאלה מה יקרה אם המנדט יעבור לכנסת ענתה מיכאלי: "נראה אם יש דרך אחרת להקים ממשלה שלא בראשות נתניהו. אנשים מתחלחלים רק מהמחשבה על בחירות נוספות".

הפופולריים