בנט לא פוסל ממשלה עם לפיד: "נעשה מה שטוב למדינה"

בנט לא פוסל ממשלה עם לפיד: "נעשה מה שטוב"

בשיחה עם חברי סיעתו אמר יו"ר ימינה: "מפעילים נגדנו בריונות" • במפלגה העבירו מסר לליכוד: אם לא תציגו לנו ממשלה, נקים כזו עם לפיד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ויאיר לפיד 2
צילום: אבשלום ששוני ויונתן זינדל, פלאש 90

המאמצים להרכבת ממשלה עדיין נמשכים, ויושב ראש ימינה נפתלי בנט אמר לחברי הכנסת של סיעתו כי "מפעילים נגדנו בריונות, לא נכנע ללחץ נעשה מה שטוב למדינה", כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. כמו כן, במפלגה העבירו מסר לליכוד – "אם לא תציגו לנו ממשלה, נקים כזו עם לפיד". 


במצב שנוצר, בנט מתלבט האם להכריז על הקמת ממשלה עם לפיד כבר בשבוע הבא או לתת לנתניהו עוד צ׳אנס ולחכות שהמנדט יעבור לכנסת. החשש של בנט שיתקשה להשיג 61 חתימות ממתנגדי נתניהו ורע״ם כפי שהחוק דורש במקרה כזה. 

מוקדם יותר תקפו חברי הכנסת איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' זה את זה ברקע האפשרות שימינה תצטרף לממשלת לפיד. יושב ראש מפלגת "הציונות הדתית" אמר: "בנט ושקד המשיכו תחת אש להקים ממשלת שמאל בתמיכת הערבים. אתמול שמעתי במפורש מאנשי ימינה שהם בדרך לשם. הם הציעו לי הצעות מרחיקות לכת כדי שאסכים אני להיכנס איתם לממשלת שמאל. לעולם לא אמכור את ערכיי".

בתגובה כינתה אותו שקד: "גדול מכשילי ממשלת הימין". היא המשיכה ואמרה כי היא ובנט ממשיכים במאמצים הגדולים להקמת ממשלת ימין וקראה לגדעון סער ומפלגת "תקווה חדשה" להצטרף לממשלה עם נתניהו. 

עם זאת, עדיין לא שללה שקד הצטרפות ברגע האחרון לממשלת שינוי וגיבתה את נפתלי בנט: "בעוד שאחרים רק מקצינים עמדות ועולים על עצים, אנחנו פועלים בכל כוחנו לפשר ולהקים ממשלה, ועל כך אנחנו משלמים מחיר ציבורי כבד" בהמשך אמרה, כי "בנט ואני הופכים כל אבן על מנת להקים ממשלה לאומית, בינתיים ללא הצלחה".

הפופולריים