ישראל ביתנו ויש עתיד סיכמו: ליברמן לאוצר, ועדת הכספים לישראל ביתנו

ישראל ביתנו ויש עתיד סיכמו: ליברמן לאוצר

על פי הסכם קואליציוני שנחתם בין שתי המפלגות גם ראשות ועדת הכספים תועבר לידי ישראל ביתנו • שתי המפלגות הודיעו כי הגיעו להסכמה על קווי היסוד של הממשלה, וכן על שורת פרויקטים לאומיים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: יוסי אלוני, פלאש90

ישראל ביתנו ויש עתיד הגיעו להסכם קואליציוני הלילה (שלישי), במידה ויבשיל המהלך להקמת ממשלת מתנגדי נתניהו. במסגרת ההסכם נקבע כי ח"כ אביגדור ליברמן ישמש כשר אוצר וראשות ועדת הכספים תועבר לידי מפלגתו.

שתי המפלגות הוציאו הודעה משותפת ובה נכתב כי הצדדים הגיעו להסכמה על קווי היסוד של הממשלה, כמו גם על חוק פרויקטים לאומיים כאחד ממנועי הצמיחה המתוכננים למשק. במסגרת החוק יוקמו שני בתי חולים נוספים בנגב והגליל, שדה תעופה בנבטים, רכבת קליע, דוגמת קו גוש דן לצומת שוקת, ופרויקטים לאומיים נוספים. 

בנוסף סוכם כי תיקבע הכנסה מינימלית לקשיש בגובה של 70% משכר המינימום. כמו כן הושגו הסכמות בנושא דת ומדינה, לשון ההודעה.

מתחילת השבוע ביש עתיד מקיימים מגעים עם כל הסיעות בגוש מתנגדי נתניהו, ואפילו החלו מגעים בעצימות נמוכה עם גדעון סער. במגעים שיש עתיד מנהלת עכשיו היא לא מציעה לאף אחד את התיקים שהסכימו מראש להקצות לימינה. זאת, כדי לשמור להם מקום. אך בשלב זה יש נתק בין בנט ללפיד, ולעומת זאת צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל ימינה דווקא מנהלים מגעים אינטנסיביים.

בתוך כך, בגוש מתנגדי נתניהו שוקלים להעביר חוק לפיזור הכנסת - אם יכשלו בהרכבת הממשלה, בימים שנותרו להם לעשות זאת.

בהכנת הידיעה השתתפה יערה שפירא.

הפופולריים