ההצעה של נתניהו לבנט: תיק הביטחון ותיק בכיר לשקד

הצעת נתניהו לבנט: תיק הביטחון ותיק בכיר לשקד

בליכוד הציעו לימינה 5-6 שריונים ברשימה • בנט ללפיד: אם נשוב לשולחן המו"מ זה כדי לסגור. אין טעם בשיחות סרק" • ביש עתיד תקיים מחר סבב שיחות עם צוותי מפלגות הגוש בכפר המכביה, ללא נציגי ימינה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ונפתלי בנט בהצהרות 21.04.21
צילום: -

צוותי הליכוד וימינה נפגשו בסוף השבוע. בפגישה הועברה הצעה מראש הממשלה נתניהו ליו"ר ימינה הכוללת את תיק הביטחון לבנט ותיק בכיר נוסף לאיילת שקד. נוסף על כך, במידה שנצא לבחירות חמישיות, נתניהו מציע לבנט חמישה או שישה שריונים ריאליים ברשימת הליכוד. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

בד בבד העביר בנט ליאיר לפיד מסר ולפיו אם ישוב לשולחן המשא ומתן זה ״כדי לסגור״, לדברי בנט, שהוסיף גם כי ״אין טעם בשיחות סרק״. זאת הסיבה שבגללה ימינה לא תשתתף מחר בשיחות המשא ומתן שיתקיימו בין יש עתיד והסיעות החברות בגוש מתנגדי נתניהו.

חבר הכנסת אביר קארה מימינה מוביל באחרונה קמפיין משמעותי לחזרה למתווה הקמת ממשלת שינוי. קארה משכנע ח״כים ופעילים במפלגה שיסכימו לתמוך בהקמת ממשלה עם גוש מתנגדי נתניהו. גורם שבקי בפרטים אמר שרוב מוחלט של חברי ימינה יתנו גיבוי לבנט אם יחליט להקים ממשלה עם לפיד. בימינה הנחו הערב פעילים במפלגה התומכים בהקמת ממשלת שינוי שלא להתראיין בתקשורת ולא לדבר עם אף אחד בלי אישורים.

עשרה ימים לסיום המנדט של לפיד, מפלגת "יש עתיד" הודיעה היום כי תחזור לסבב השיחות במסגרת המו"מ הקואליציוני, במטרה להקים "ממשלת אחדות ישראלית", כלשון ההודעה. השיחות עם נציגי המפלגות השונות יתקיימו החל ממחר בבוקר בכפר המכביה, כאמור ללא נציגי ימינה. 

יו"ר ימינה נפתלי בנט פרסם היום התבטאות ראשונה מאז החל סבב הלחימה ברצועת עזה. "מי שגורר את המדינה לבחירות חמישיות משחק לידי אלה הרוצים ברעתנו", הוא טען. "יש כמה אפשרויות להקים ממשלה, צריך להסיר את החרמות". בנט המשיך לתקוף ואמר כי "הפולטיקאים משחקים בונקר, חיים מסקר לסקר ומסרבים להבין שזו עת חירום". 

יכול להיות שזה נגמר? | האזינו לעוד יום 

"איני זוכר תקופה כזו של חולשה, היעדר תפקוד ומבוכה לאומית", הוא המשיך. "שנה שלמה, בזמן המגפה, הבטנו בעיניים כלות וזעקנו כנגד ממשלה שפשוט לא תיפקדה. לא בתחום ניהול משבר קורונה, לא בתחום החינוך. אותם סימפטומים שהעדפנו להדחיק ולשכוח: נתניהו ממנה אנשים בינוניים, שבתורם ממנים אנשים בינוניים". 

על ההסלמה הביטחונית והעימותים בערים המעורבות הוא הוסיף: "גם תומכי נתניהו המושבעים ביותר, מתחילים להבין שהערצת המנהיג בכל מחיר היא לא תחליף למדיניות. שהביטחון האישי שלהם ושל משפחתם התדרדר לרמה בלתי נסבלת. שההרתעה של המדינה - מול חבורת הטרוריסטים בעזה ומול כנופיות חמושות בתוך ישראל - נמצאת בנקודה הנמוכה ביותר בתולדותיה". 

בליכוד הגיבו לדברי בנט וסער: "ישנם פוליטיקאים שמדברים ימין ועושים שמאל. בעוד הם מפרסמים פוסטים ומאמרים לכאורה 'ימניים' והפוכים מהמציאות, הם ממשיכים לפזול שמאלה. גם אחרי ההתקפות הרצחניות של החמאס וההתפרעויות האלימות בתוך ישראל, הם ממשיכים לפעול להקמת ממשלה שתהיה תלויה במשותפת ובמפלגות השמאל. הגיע הזמן שהם יודיעו בבירור שהם לא יצטרפו לממשלה כזאת, ושהם יצטרפו לממשלת ימין בראשות נתניהו". 

לפני עשרה ימים הודיע יו"ר ימינה, ברקע ההסלמה הביטחונית, שממשלה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ירדה מהפרק. ביום שישי בערב פורסם בכאן חדשות שבגוש מתנגדי נתניהו יציעו לבנט לחזור למשא ומתן – ולשמש ראש הממשלה השני ברוטציה. בכירים בגוש הביעו תמיכה ברעיון.

אמש פורסם בכאן חדשות שיש עתיד תעלה השבוע הצעות חוק שנועדו להגביל את ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר בהצעה להגבלת כהונת ראש ממשלה, הצעה למניעת הטלת מנדט להרכבת ממשלה על מי שהוגש נגדו כתב אישום, והצעת חוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון. על פי הדיווח, ימינה שוקלת בחיוב לתמוך בהצעת החוק שתמנע מראש הממשלה להתמודד שוב - כאמצעי לחץ לקראת גיבוש ממשלה. 

הפופולריים