החתירה להפסקת אש: שר החוץ האמריקני שוחח עם מקביליו במצרים וקטאר

שר החוץ האמריקני שוחח עם מקביליו במצרים וקטאר

בהודעת משרד החוץ האמריקני נמסר כי השרים מסכימים שיש לסיים את המשבר • נשיא ארה"ב ביידן: הממשל האמריקני פועל מול ישראל והפלסטינים כדי להשיג רגיעה • מזכיר האו"ם גוטרש שב וקרא לסיים מייד את הלחימה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות תמיכה בפלסטינים
צילום: צילום: רויטרס

גוברת החתירה להפסקת אש: שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן שוחח הלילה (שני) בנושא עם שרי החוץ של מצרים ושל קטאר. בהודעת משרד החוץ בוושינגטון נמסר כי שלושת השרים מסכימים שיש לסיים את המשבר. מצרים וקטאר ממלאות תפקיד חשוב בתיווך בין ישראל לחמאס.

מוקדם יותר הלילה אמר נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן כי הממשל האמריקני פועל מול ישראל והפלסטינים כדי להשיג רגיעה והדגיש כי לשני הצדדים הזכות לחיות בביטחון וליהנות מחירות, משגשוג ומדמוקרטיה. 28 סנאטורים דמוקרטים חתמו על גילוי דעת שקורא לישראל ולפלסטינים לפעול מייד להפסקת האש. הסנאטורים הדגישו את הצורך למנוע הרג של אזרחים נוספים ולבלום הסלמה בעימות.

גם מזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש שב וקרא לסיים מייד את הלחימה. כלי תקשורת ערביים דיווחו כי שליח האו"ם לאזור ת'ור ונסלנד קיים ביממה האחרונה מגעים נמרצים עם כל הגורמים הנוגעים בדבר, בהם ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת.

בתוך כך, בארצות הברית ובבריטניה התקיימו בימים האחרונים הפגנות פרו-פלסטיניות ופרו-ישראליות. בהפגנה בוושינגטון נשמעו קריאות: "ישראל היא מדינת טרור". בשתי הפגנות שהתקיימו בלונדון - האחת בעד ישראל והשנייה בעד הפלסטינים - התפתחו עימותים בין מפגינים לשוטרים.

הפופולריים