הבחירות לנשיאות המדינה: ב-2 ביוני

הבחירות לנשיאות המדינה: ב-2 ביוני

המעוניינים להתמודד על התפקיד צריכים להגיש את חתימותיהם של לפחות עשרה חברי כנסת עד ל-19 במאי בחצות. יו"ר הכנסת לוין: מקווה שבימים מורכבים אלה הנשיא שייבחר יהיה מקובל על כל חלקי העם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רובי ריבלין צילום: דובר צה"ל
צילום: צילום: דובר צה"ל

נשיאות הכנסת, בראשות יו"ר הכנסת יריב לוין, קבעה היום (שני) שהבחירות לנשיאות המדינה יתקיימו ב-2 ביוני, בעוד 23 ימים. המעוניינים להתמודד על התפקיד צריכים להגיש את חתימותיהם של לפחות עשרה חברי כנסת עד ל-19 במאי בחצות. יו"ר הכנסת מסר: "אני מקווה שבימים מורכבים אלה הנשיא שייבחר יהיה מקובל על כל חלקי העם". 

המדריך לנשיא | האזינו לעוד יום 

בשבוע שעבר הודיע יו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמיר פרץ שלא יתמודד על התפקיד. פרץ, ששמו עלה כאחד מהמתמודדים במשך תקופה ארוכה, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "לאחר ששקלתי את הדברים בכובד ראש החלטתי שלא להתמודד על התפקיד. כשאסיים את הכהונה הנוכחית ארצה לפנות לאפיקים חדשים ולהקדיש יותר זמן למשפחתי הקרובה". 

שמות נוספים שעלו בין המתמודדים האפשריים לנשיאות הם של יו"ר הסוכנות היהודית בוז'י הרצוג ושל מרים פרץ. הרצוג אמר בריאיון לאסף ליברמן בחודש ינואר: "לאחר הבחירות לכנסת אני אשקול את הדבר הזה ואכריע את עמדתי. אני מעדיף לראות איך תיראה המערכת הפוליטית אחרי הבחירות". פרץ טענה בריאיון לכאן רשת ב בחודש דצמבר האחרון: "כרגע זה לא מעניין אותי, כשיגיע הרגע - אני מבטיחה שאשקול".

הפופולריים