המגעים לממשלת בנט-לפיד: אלה הדרישות של רע"ם

המגעים לממשלת בנט-לפיד: אלה הדרישות של רע"ם

בכיר במפלגה הבהיר: "לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה". הוא ציין כי רע"ם לא תימנע בהצבעות. הבכיר הגדיר את ועדות הפנים והכלכלה כוועדות "חשובות לחברה הערבית" • בנט לפני כניסת השבת: מוכן ללכת רחוק ולשלם מחיר פוליטי כדי שתקום ממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס ויאיר לפיד
צילום: מנסור עבאס ויאיר לפיד

ברקע המגעים להקמת ממשלה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, אמש (שישי) פורסמו בתוכנית "השבוע" בכאן 11 הדרישות של יו"ר רע"ם מנסור עבאס. בכיר במפלגה הבהיר: "לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה". הוא ציין כי רע"ם לא תימנע בהצבעות.

רע"מ דורשת את ראשות ועדת הפנים של הכנסת או ועדת הכלכלה, לבטל את חוק קמיניץ, למצוא פתרון ליישובים הבדואים בנגב ולסוגיית הדיור בחברה הערבית. רע"מ גם דורשת תוכנית חומש כלכלית לחברה הערבית ותוכנית למיגור הפשיעה. אתמול היו מגעים אינטנסיביים בין יושב ראש רע"מ מנסור עבאס לבין יאיר לפיד ונפתלי בנט.

בתוך כך, אתמול הייתה התקדמות של ממש במגעים להקמת ממשלת בנט ולפיד. גורמים שעודכנו בפרטים אמרו לכאן חדשות כי מנגנון הפעלת הממשלה, קווי היסוד והעניינים המהותיים קרובים מאוד לסיכום סופי. על פי הגורמים, המחלוקות הן על חלוקת התיקים.

יושב ראש ימינה, נפתלי בנט, אמר לפני כניסת השבת כי האווירה בשיחות המשא ומתן טובה, אך הפערים אינם פשוטים לגישור. בנט כתב בפייסבוק כי מיותר לציין שהוא מוכן ללכת רחוק ולשלם מחיר פוליטי אישי כדי שתקום ממשלה. "אפשר להסכים שלא להסכים. אבל - יש עקרונות ליבה שאני לא מוכן לוותר עליהם וקווים אדומים שלא אעבור".

הפופולריים