גינזבורג לתקשורת, מיכאל ביטון לשוויון חברתי: המינויים החדשים, הרשימה המלאה

המינויים החדשים שיאושרו בממשלה - הרשימה המלאה

הממשלה צפויה לאשר עד מחר בבוקר את מינויי השרים, בהתאם להתחייבות שמסר נתניהו לבג"ץ • מינוי נוסף מטעם כחול לבן - חילי טרופר לשר המדע • ההערכה: בליכוד ימונה גלנט למשרד המל״ג, שטייניץ למשרד המים • לפני כשבוע וחצי הורה בג"ץ לממשלה לנמק מדוע לא אוישו כל תפקידי השרים: "המצב שבו אין שרים קבועים מייצר חלל שלטוני"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתן גינזבורג, מיכאל ביטון, חילי טרופר, יואב גלנט, יובל שטייניץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, תומר נויברג, רבקין פנטון - פלאש 90

הממשלה צפויה לאשר הערב (ראשון) או מחר בבוקר את מינויי השרים החדשים, בהתאם להתחייבות שמסר נתניהו לבג"ץ. המינויים יאושרו במשאל טלפוני. מטעם גוש כחול לבן ימונו ח"כ איתן גינזבורג לשר התקשורת, השר מיכאל ביטון ימונה לשר לשוויון חברתי והשר חילי טרופר ימונה לשר המדע. הליכוד עדיין לא מסר באופן סופי את המינויים שלו, אבל הערכה היא שהשר יואב גלנט ימונה למשרד להשכלה גבוהה (מל״ג) והשר יובל שטייניץ למשרד המים.

לפני כשבוע וחצי הורה בג"ץ לממשלה לנמק מדוע לא אוישו כל תפקידי השרים ובמיוחד אי מינוי שר משפטים. בדיון דחוף בנוגע לעתירות בסוגיית אי מינוי שרים קבועים לממשלה, מתח בג"ץ ביקורת חריפה על כך. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות אמרה בדיון כי "המצב שבו אין שרים קבועים מייצר חלל שלטוני ושאלה אם מצב כזה מתקבל על הדעת". השופטת חיות הוסיפה שהמצב היה צפוי וידוע גם ליועץ המשפטי לממשלה ולא נעשה דבר.

הפופולריים