גנץ מתרגז, רגב מתעצבנת, אוחנה צועק | האזינו להקלטות

היועמ"ש: "ההצבעה לא חוקית" | האזינו להקלטות
חשיפת כאן חדשות: ההקלטות מישיבת הממשלה הסוערת • רוב שרי הממשלה הצביעו בעד מינוי אקוניס לשר משפטים, על אף שמנדלבליט הבהיר שההצבעה לא חוקית • נתניהו תקף: "נשמע כמו מניפולציה בלתי אפשרית" • גנץ ושרי כחול לבן לא השתתפו בהצבעה: "אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים עם הכוח הפוליטי שלכם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ההקלטות מישיבת הממשלה הסוערת: בדיון של הממשלה היום (שלישי) סביב מינוי שר משפטים רוב השרים הצביעו בעד מינוי אופיר אקוניס לתפקיד, בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה את ההצעה למינוי אקוניס על אף שמנדלבליט הבהיר כי אי אפשר להעלות את ההצעה לסדר היום בשל ההסדר המשפטי בממשלה בין הליכוד לכחול לבן. מנדלבליט צעק בעת הישיבה: "שלא תחשבו שההצבעה הזו תעבור, זו הצבעה לא חוקית. אי אפשר להתעלם מזה שסתמו את פי".

ההקלטות מהישיבה הסוערת | מנדלבליט: "ההצבעה לא חוקית"

התרעמות היועץ לא מנעה כאמור מנתניהו להעלות את ההצעה למינוי אקוניס. "ההצבעה שאני מביא לא חוקית? זה אבסורד. כל הדבר הזה נשמע כמו מניפולציה בלתי אפשרית ואני אומר לך אנחנו ניכנס למקום לא טוב".

ההקלטות מהישיבה הסוערת | נתניהו: "זה אבסורד"

ההצבעה על מינוי אקוניס עוררה כמובן זעם רב בקרב שרי כחול לבן, שחלק אף נמנעו מלהצביע. גנץ אמר בתגובה לדברים: "אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים עם הכוח הפוליטי שלכם, אתם 17 ואנחנו 10 - במילא זה לא משנה מה שאני רוצה. מבחינתי הדיון הזה והמהלך הבלתי חוקי הזה הסתיים, אני לא אהיה שותף למהלכים בלתי חוקיים". השרה מירי רגב ענתה לגנץ: "אבל בני, אפשר להגיע לעמדה מסוכמת"

ההקלטות מהישיבה הסוערת | גנץ: "תעשו מה שאתם מבינים"

השר אמיר אוחנה מהליכוד לא התרגש יותר מדי מהכעס בכחול לבן: "תמשיכו להתרפס ולהתבזות בפני היועץ המשפטי לממשלה שמעוות פה את החוק, עם פרשנות בזויה - ואנחנו נתעקש על האמת ונייצג אותה גם בבית משפט אם צריך".

ההקלטות מהישיבה הסוערת | אוחנה: "תמשיכו להתרפס בפני היועמ"ש"

לאחר הסערה, השר אריה דרעי הציע פשרה: "מציע לראש הממשלה, לגנץ ולמנדלבליט לחזור בחזרה, ואני מבקש מכולם שנצביע כדי לתת לגנץ את סמכויות השר, ובעוד 48 שעות נגיע להסכמה למינוי שר המשפטים". נתניהו אמר: "בוא נסכם לחזור להצעתי לקחת 48 שעות להתייעצות, במקום לסיים את ההצבעה אם ההסברים המנומקים שמביא לנו פתאום היועץ המשפטי לממשלה, שאף אחד לא מוכן להבין ולקבל אותם". גנץ אמר בתגובה: "אני באמצע דיון צבאי ואני מבין שהדיון הזה הגיע לסיומו ושאין על מה לדבר".

קודם לכן נפלה ההצעה למינוי בני גנץ לתפקיד שר המשפטים בעקבות התנגדות שרי הליכוד. גנץ סירב לעוד דחייה במינוי, וצעק בישיבת הממשלה: "נמאס לי מהזובור שלכם. שקלתי דחייה אבל ירדתי מזה, לא תהיה פשרה. תחמנותכם אומנותכם". גנץ דרש להעלות את ההצבעה על מינוי שר משפטים כעת, כשהוא טוען שיש למנות אותו לתפקיד.

הפופולריים