ישראל וארה"ב יקימו צוות שיעסוק באיום האיראני

ישראל וארה"ב יקימו צוות שיעסוק באיום האיראני

צוות העבודה המשותף יעסוק, בין השאר, באיום הנשקף מכלי הטיס הלא-מאוישים ומהטילים המונחים המדויקים, שאיראן מספקת לבעלות בריתה • מהבית הלבן נמסר ששתי המדינות מודאגות מאוד מההתקדמות בתוכנית הגרעין של איראן, ומסכימות כי יש בה איום חמור על המזרח התיכון.
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוסי כהן ומאיר בן שבת
צילום: צילום: אי-פי

ישראל וארצות הברית יקימו צוות עבודה משותף, שיעסוק באיום הנשקף מכלי הטיס הלא-מאוישים ומהטילים המונחים המדויקים, שאיראן מספקת לבעלות בריתה. כך סוכם בפגישה אתמול בוושינגטון, בין היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן, ג'ייק סאליבן, לבין ראש המטה לביטחון לאומי,  מאיר בן-שבת. מהבית הלבן נמסר הלילה (רביעי) כי שתי המדינות מודאגות מאוד מההתקדמות בתוכנית הגרעין של איראן, ומסכימות כי יש בה איום חמור על המזרח התיכון.

שורת בכירים במערכת הביטחון של ישראל נפגשו אתמול בוושינגטון עם בכירים אמריקנים לשיחות בנושא הגרעין האיראני. היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת, ראש המוסד יוסי כהן, ראש אמ"ן תמיר היימן, וראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי טל קלמן עם הדרג המקצועי שמולו הם עובדים במערכת הביטחון של ארצות הברית. גם שגריר ישראל בארצות הברית גלעד ארדן צפוי להצטרף לכמה מהפגישות.

המסר הישראלי שגובש בתום דיון אסטרטגי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו היה: "ישראל מתנגדת להסכם הגרעין, ואינה מחוייבת לו". עם זאת, כפי שדווח בשבוע שעבר בכאן חדשות, ייתכן שהישראלים יבקשו מהאמריקנים לעשות "מקצה שיפורים" בהסכם, כמו הגברת סמכויות הפקחים והפיקוח. עוד יציגו הבכירים מידע מודיעיני ויחפשו שיתפי פעולה עם האמריקנים במאבק בגרעין האיראני.

כמה מהפגישות התקיימו במתחם שגרירות ישראל בוושינגטון, כמו זאת של היועץ לביטחון לאומי בן שבת עם מקבילו האמריקני סאליבן. שגריר ישראל בוושינגטון, גלעד ארדן, אמר שלשום כי "ישראל לא תאפשר למשטר המסוכן בעולם להחזיק בנשק המסוכן בעולם".

לפגישות אמור היה להצטרף גם הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, אך הוא ביטל את נסיעתו לאחר שהירי מרצועת עזה נמשך. 

הפופולריים