נתניהו לבנט: "אתה מושך זמן כשכבר סגרת דיל עם לפיד"

נתניהו: בנט מושך זמן כשכבר סגר דיל עם לפיד
רה"מ תקף את יו"ר ימינה: מוכן לעשות הכול כדי להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים • בנט: אם הליכוד ייכשל – אפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית • המסר של לפיד לחרדים: מעדיף להישען עליכם ולא על המפלגות הערביות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ונפתלי בנט בהצהרות 21.04.21
צילום: -

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (רביעי) את יו"ר ימינה נפתלי בנט ואמר: "אתה מוכן לעשות הכול כדי להיות ראש ממשלה עם שבעה מנדטים – זו יריקה בפרצוף של הדמוקרטיה. אחדות זה להונות את הציבור". נתניהו פנה לבנט בהצהרה שמסר: "לא ניהלת איתנו משא ומתן, אתה מושך זמן כשכבר סגרת דיל עם לפיד". 

ראש הממשלה המשיך במתקפה על יו"ר ימינה וטען: "ממשלת השמאל שלך לא תשרוד יום אחד מול הלחצים הבין לאומיים, לא תהיה לך יכולת להעביר רפורמות". יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב לדברים: "לשמוע את נתניהו מדבר על אי קיום הבטחות, על לרמות את הציבור ועל זה שממשלה פריטטית היא בעיה – אין גבול לנוכלות". 

יאללה, הביתה | הזווית 

בנט: אם הליכוד ייכשל – אפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית

מוקדם יותר, בנט מסר הצהרה לתקשורת גם כן ואמר שאם הליכוד ייכשל - הוא יפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית. "נתניהו רק חותר לעוד בחירות בעטיפה של בחירות ישירות", טען בנט. "המדינה לא יכולה להיות בת ערובה של פוליטיקאים". 

יו"ר ימינה המשיך במתקפה על ראש הממשלה וציין: "נתניהו לא מוכן להציע שום פשרה לסער, הוא חותר רק לדבר אחד – בחירות חמישיות". על ההודעה החריפה נגדו שפרסמו בליכוד הוא הגיב: "ההתקפות היו צפויות והן לא עושות רושם עליי ולא על אף אחד". 

מוקדם יותר פרסמו בליכוד הודעה מטעם המפלגה שבה נכתב: "מתוך אמביציה בלתי-נשלטת להיות ראש ממשלה בכל מחיר, בנט מוכן להמליך ממשלת שמאל עם קואליציה של 50 חברי כנסת מהשמאל והמשותפת". 

 

עוד נכתב בהודעה: "ממשלת השמאל המשותקת של בנט תקרוס תוך חודשים ספורים ותביא לפיזור הכנסת ולבחירות כלליות חמישיות. היא לא תוכל לעמוד אפילו יום אחד מול הלחצים הבינלאומיים נגד ההתיישבות וחיילי צה״ל והמרוץ להסכמים מסוכנים עם איראן. היא אפילו לא תוכל לקדם רפורמה אחת של הימין".

בד בבד, ראש הממשלה פנה היום ליו"ר העבודה מרב מיכאלי וביקש שתשקול את האפשרות לתמוך בהצעת החוק של בחירה ישירה לראשות הממשלה. מיכאלי הודיעה שהיא מתנגדת למהלך. נתניהו שוחח טלפונית גם עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס וביקש את תמיכתו בחוק.

המסר של לפיד לחרדים: מעדיף להישען עליכם ולא על המפלגות הערביות

יו"ר יש עתיד מעביר מסר לגורמים ביהדות התורה: אני מעדיף להישען עליכם ולא על המפלגות הערביות - כך פורסם היום בחדשות הערב. מה שלפיד חותר אליו הוא שבהצבעה על הקמת הממשלה בראשותו, יצאו שניים או שלושה חברי כנסת חרדים מחוץ למליאה ויאפשרו את ההקמה. 

לפיד מבטיח לחרדים שתמיכה כזו תשתלם להם, ומציין שכך או כך המפלגות הערביות יאפשרו את הקמת הממשלה. המהלך הזה עשוי לשפר את העמדה של יו"ר יש עתיד במשא ומתן מול בנט, שמסתייג מהאפשרות של הישענות על רע"מ. בשבוע הבא לפיד צפוי להיפגש עם יו"ר דגל התורה משה גפני. 

סער ובנט ידרשו ממרצ - חזרו בכם מדבריכם על האג

ראשי תקווה חדשה וימינה, גדעון סער ונפתלי בנט, ידרשו ממפלגת מרצ צעדים שיביעו חזרה בה מתמיכתה בחקירה המתנהלת נגד ישראל בבית הדין הפלילי בהאג - כתנאי לשיתופה בממשלת גוש השינוי. כך פורסם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. ח"כ תמר זנדברג ממרצ הגיבה לפרסום ואמרה בריאיון לאריה גולן: אף אחד לא הציב לנו שום תנאי בשלב הזה.

"אף אחד לא רוצה לראות אותנו נחקרת בפורומים בין לאומיים. כדי שזה לא יקרה אנחנו צריכים להפסיק את מדיניות ההתנחלות והסיפוח וכן לחזק את מערכת המשפט הישראלית", אמרה זנדברג.  הדרישה של בנט וסער עשויה להתבטא לאו דווקא בהצהרה פומבית, אלא בהסכמה לקווי יסוד המתנגדים לחקירה. 

בהכנת הידיעה השתתפו מיכאל שמש, יערה שפירא, עמיחי שטיין וזאב קם

הפופולריים