ח"כ גפני: בנט לא ביקש שנצטרף לממשלה עם לפיד, אם הליכוד ילכו לאופוזיציה - נלך לאופוזיציה

ח"כ גפני: בנט לא ביקש שנצטרף לממשלה עם לפיד

רה"מ לאחר המפלה בהצבעה: "סמוטריץ' הכשיל אותנו". בהתייחסות ראשונה שנשמעת מנתניהו להפסד בכנסת, אמר לבכירים בליכוד כי "ההתגרות של יו"ר הציונות הדתית ברע"מ היא זו שגרמה למנסור עבאס לעבור לצד השני" • יו"ר רע"מ לכאן רשת ב: "אנחנו לא מנתקים קו עם אף אחד. אין פה נטייה, נלך עם מי שיבוא לקראתנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה נתניהו בסיעת יהדות התורה, 19.04.21
צילום: -

יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, התייחס היום (שלישי) למפלה של רה"מ נתניהו אתמול בהצבעה בכנסת, ואמר כי "בנט לא ביקש שנצטרף לממשלה עם לפיד, אם הליכוד ילכו לאופוזיציה - נלך לאופוזיציה".

"היה ברור מראש, שלגבי ההרכב של הוועדה המסדרת - מי שיקבל יותר יהיה הגוש שהולך נגד נתניהו. אם היו מעדכנים את מנסור עבאס, כמו שנהגנו הרבה שנים, התוצאה הייתה שונה. זאת הייתה תקלה, לא מפלה", אמר ח"כ גפני בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ משה גפני, בכאן רשת ב

הליכוד כתבו היום בדף טוויטר הרשמי של המפלגה: בנט דוהר לממשלת שמאל עם מרצ והעבודה בתמיכת המשותפת. מי שרוצה ממשלת ימין לא מצביע נגד הימין עם גוש השמאל בכנסת כפי שבנט עשה אתמול בלילה, ולא מנהל איתו מו"מ על חלוקת תפקידים לניצן הורוביץ, מירב מיכאלי ואיבתיסאם מראענה.

ח"כ איילת שקד מימינה הגיבה על הדברים בוועידת איגוד התאגידים העירוניים: "הרצון שלנו זה להקים ממשלת ימין ואמרנו לנתניהו - אנחנו מוכנים לעשות כל מאמץ לעזור לך להקים ממשלה. אבל, גם חזרנו ואמרנו שלא ניתן לגרור את המדינה לבחירות חמישיות".

נתניהו לאחר המפלה בהצבעה: סמוטריץ׳ הכשיל אותנו

לאחר שהליכוד הפסיד בהצבעה על הרכב הוועדה המסדרת אתמול, הפנה ראש הממשלה אצבע מאשימה ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ ואמר לבכירים במפלגתו: "הוא הכשיל אותנו". זוהי התייחסות ראשונה שנשמעת מנתניהו למפלה בכנסת, כפי שפורסם הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב. בשיחה עם הבכירים בליכוד אמש הוסיף נתניהו כי "ההתגרות של סמוטריץ' באנשי רע״מ היא זאת שגרמה למנסור עבאס לעבור לצד השני".

יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, אמר הבוקר כי מפלגתו לא נמצאת בכיסו של אף גוש. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר עבאס כי התמיכה שהעניקה סיעתו אתמול היא לא לגוש ספציפי. "תמכנו בעצמנו ושמרנו לנו את הזכות להיות לשון מאזניים. אנחנו לא בכיס של גוש השינוי או נתניהו אלא בכיס של החברה הערבית. לא נסכים להיות שק חבטות או נושא להסתה ועלילות דם והאשמות שווא".

האזינו לריאיון עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס בכאן רשת ב 

עבאס ציין כי אין קשר בין ההצבעה על הוועדה להצבעות שיהיו שיבואו אחריה. "אנחנו לא מנתקים קו עם אף אחד. אין פה נטייה, נלך עם מי שיבוא לקראתנו. לא ניהלנו משא ומתן קואליציוני - אלא מגעים על הוועדה המסדרת. זו לא החלטה אסטרטגית. לכל הצבעה השיקול שלה. לא הכרענו אם להצטרף לגוש אחד".

עבאס הוסיף כי "כל מה שדרשנו בחודשים האחרונים - להיות שותפים בהחלטות הממשלה, במיוחד בנוגע לחברה הערבית. ההחלטה שנפלה היא תוצאה של מערכת שיקולים, אחת ממנה היא הישיבה עם לפיד, אבל זה לא העיקר. אנחנו מחנה עצמאי. מה שהובטח לנו לא מכריע את הכף - כל האופציות על השולחן".

בכירים בימינה: הליכוד כבר לא מנסה לייצר פתרון מול במוטריץ' או סער

בכירים בימינה אמרו הבוקר שהמסר שהם מקבלים מנתניהו ומצוות המשא ומתן של הליכוד, הוא שהרימו ידיים מהניסיון להקים ממשלה. לטענתם, נתניהו והליכוד כבר אינם מנסים לייצר פתרון לא מול סמוטריץ', לא מול סער ולא בניסיון להביא עריקים, למרות שנותרו עוד שבועיים למנדט של נתניהו.


בד בבד, בסביבת נתניהו מתנהל ויכוח בשאלה האם להחזיר את המנדט לנשיא כבר עכשיו ולהפתיע בכך את הגוש השני שעדיין לא הגיע להסכמות ואינו מוכן בשלב זה לקבל בעצמו את המנדט. חלקים מסביבת נתניהו טוענים שעליו להחזיר את המנדט כבר עכשיו, לעומת אנשים אחרים בסביבתו שלוחצים למצות את כל 28 ימי המנדט.

ח"כ מיקי לוי מיש עתיד התראיין הבוקר גם הוא לאריה גולן ואמר על המהלכים מול מנסור עבאס כי "ניהלנו עימו שיחות ארוכות. אלו השלבים הראשונים. אנחנו קרובים יותר לעבאס מאשר הוא קרוב לליכוד, עם כל הדברים הנוראיים שסמוטריץ' אמר עליו". על דברי מיקי זוהר, יו"ר הוועדה המסדרת, שלא ייכנס את הוועדה אמר: "הוא יכול לאחוז בוועדה עד שייסתיים המנדט של נתניהו. הוא מחבל בעבודת הכנסת בכך שהוא הקפיא את הוועדה. תוך שבועיים זה יסתיים, כשהמנדט של נתניהו יפקע". על העברת המנדט ללפיד אמר לוי כי "הנשיא הוא אישיות ממלכתית. אנחנו סומכים עליו ב-100% שיעשה את המהלכים הנכונים עבור מדינת ישראל".

האזינו לריאיון עם ח"כ מיקי לוי בכאן רשת ב

הפופולריים