יאיר לפיד: רוצים ממשלת אחדות בתוך 3 שבועות, מאמינים אחד בשני

יאיר לפיד: רוצים ממשלת אחדות בתוך 3 שבועות

יו"ר יש עתיד אמר במסיבת עיתונאים כי "יש לנו 45 ממליצים. זה בלי אלו שאנחנו מדברים איתם, אז ההנחה והתקווה היא שהנשיא יטיל עליי להקים ממשלה. לא פוסלים אף מלבד הכהניסטים". לפיד ייפגש מחר בכנסת עם חברי הכנסת עודה וטיבי. על טיסתו ביום השואה אמר: "אולי זו היתה טעות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד במסיבת עיתונאים
צילום: צילום: ללא

המגעים להקמת ממשלה: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים, שבה קרא להקמת ממשלת אחדות. "אנחנו רוצים אחדות כי זה מה שנכון", אמר לפיד. "אני רוצה להצטרף מכאן למה שאמר נפתלי בנט - ישראל לא יכולה להרשות לעצמה בחירות חמישיות, לא ממשלת ימין או שמאל אלא אחדות ישראלית.  יש לנו 45 ממליצים. זה בלי אלו שאנחנו מדברים איתם, אז ההנחה והתקווה היא שהנשיא יטיל עליי להקים ממשלה ונקים ממשלת אחדות".

לפיד ייפגש מחר בכנסת עם חברי הכנסת עודה וטיבי מהרשימה המשותפת כחלק מהמשך ההתייעצויות לקראת אפשרות להקמת ממשלת "אנטי נתניהו". במסיבת העיתונאים הערב אמר לפיד: "מטרתנו היא להקים ממשלה שמקור הכוח שלה הוא שכולנו ציונים ופטריוטים, ממשלה יציבה שלא ראינו הרבה זמן. זה יכול לקרות עוד שלושה שבועות. הממשלה הנוכחית היתה עם בעיית אמון. אי אפשר לסגור עסקה אם אף אחד לא מאמין בך".

צפו בדברי לפיד

עוד אמר יו"ר יש עתיד כי "מהיום הראשון של יש עתיד אחדות זה מה שאנחנו חותרים אליו, כי זה הדבר הנכון. אני בקשר צמוד עם כל ראשי המפלגות הרלוונטיות. יש אצלנו נכונות אדירה לחבר כוחות ולטפל בחברה ולעצור תהליך של שנאה אחד לשני. נעבוד בשביל אזרחי ישראל.

"אנחנו לא פוסלים אף אחד מלבד הכהניסטים, מי שתומכים בברוך גולדשטיין ובתיאוריות גזעניות. גם אם החרדים לא יהיו בממשלה, זה לא אומר שלא נטפל בצרכי קהילתם ונהיה בדיאלוג. תהיה הגינות כלפי הציבור החרדי בישראל"

על טיסתו לארצות ביום השואה אמר לפיד: "ביום השואה הייתי פה, אחר כך טסתי. שאלתי את עצמי אם זו לא היתה טעות בדיעבד. אבל אולי זו היתה טעות, ולא הייתי צריך לנסוע".

אתמול נפגש לפיד עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר כי מכשול אפשרי בניסיונות של לפיד ובנט להקים ממשלה בראשות בנט, במידה שנתניהו לא יצליח להקים ממשלה בעצמו, הוא התנגדות נחרצת במרצ לדרישתו של בנט לקבל רוב בכל פורום חשוב בממשלה. בכירים במרצ הבהירו ללפיד שיתנגדו לדרישה זו של בנט - גם במחיר הליכה לבחירות חמישיות.

הבכירים במרצ אמרו שהם מוכנים להסכים שבנט יעמוד בראש ממשלה פריטטית, אף שבממשלה זו יהיה רוב למפלגות המרכז-שמאל, אך דרישתו לקבל רוב בכל הפורומים החשובים היא קו אדום. בנט הבהיר בעבר שבלי התנאי הזה לא יוכל להקים ממשלה עם המרכז-שמאל.

בד בבד, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' אמר היום כי עדיף שתוקם ממשלה בראשות בנט ולפיד, מממשלת ימין בתמיכת רע"מ. סמוטריץ' כתב בטוויטר כי ממשלה בראשות בנט ולפיד תהיה יצור כלאיים, שיחזיק מעמד חודשים ספורים, והיא עדיפה מרע"מ, שחבריה הם, לדבריו, תומכי טרור.

הפופולריים