בליכוד קוראים לסער לחזור: האם יספיק ל-61 מנדטים?

בליכוד קוראים לסער לחזור: האם יספיק ל-61?

18 ימים נותרו לפקיעת תוקף המנדט של נתניהו להקמת ממשלה • גוש מתנגדי נתניהו מקדם חקיקה שתשאיר את סמכויות הנשיא בידיו עד לבחירת מחליפו • פאנל השבוע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המגעים להקמת ממשלה: כ-300 דמויות בולטות בליכוד שיגרו מכתב ליו"ר תקווה חדשה גדעון סער בקריאה לחזרתו למפלגה. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. המכתב שוגר במקביל לקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מוקדם יותר היום לסער לשוב למפלגה.

בסביבת בנט משוכנעים שסער לא יבוא לשבת תחת נתניהו. בתוך כך, בליכוד אומרים שהציעו לבנט את תיק הביטחון ואת תיק החוץ לשקד, אבל לא את תיק המשפטים שאותו מעוניין בנט להעניק לשקד. ההערכה כעת היא שישנו סיכוי קטן לנתניהו להשיג 61 חתימות הדרושות להקמת ממשלה.

במקביל, במערכת הפוליטית סבורים שישנן כעת שתי אפשרויות: ממשלת בנט-לפיד וחברים או בחירות חמישיות. זה יוכרע אפילו מהר משחשבנו: בעוד 18 ימים, אז יחליט הנשיא ריבלין אם להחזיר את המנדט לכנסת.

כאמור, מוקדם יותר קרא ראש הממשלה נתניהו לאנשי מפלגות הימין להצטרף להקמת ממשלה. "אני קורא לבצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט וגדעון סער, בואו נשים אל כל השיקולים הצידה. בואו נקים את הממשלה הימנית והלאומית שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה". בקריאה אישית לסער אמר נתניהו: "הליכוד זה הבית שלך. גדלת בבית הזה. אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות".

חשש בגוש-המרכז שמאל לפיו יו"ר הכנסת לא יכריז על בחירות לנשיאות

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין צפוי לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים, אולם מועד לבחירת מחליפו בתפקיד טרם פורסם. בעקבות החשש שיריב לוין לא יכריז על בחירות לנשיאות, כדי לרשת את סמכויות הנשיא, בגוש מתנגדי נתניהו נערכים לקידום חקיקה שתקבע כי אם יו"ר הכנסת לא קובע ישיבה לבחירת נשיא חדש – הנשיא היוצא ימשיך להחזיק בכל סמכויותיו עד לבחירת מחליפו. את ההצעה הגיש לפני כמה ימים ח"כ בועז טופורובסקי ממפלגת יש עתיד. אם התרחיש יראה ריאלי - הגוש צפוי לקדמה.

השתתפו בהכנת הידיעה: יערה שפירא, עקיבא נוביק ומרדכי גילת

הפופולריים