לראשונה זה חודשים: הקבינט ידון בסוגיה האיראנית

לראשונה זה חודשים: הקבינט ידון בסוגיית איראן

על רקע השיחות על הסכם הגרעין והמתיחות באזור יתכנס הקבינט ביום ראשון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקן גרעיני באיראן
צילום: צילום: אי-פי

הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להתכנס ביום ראשון הבא, לראשונה זה חודשים, כשמטרת הדיון היא הסוגיה האיראנית.

שר הביטחון גנץ אמר היום בהצהרה משותפת עם מזכיר ההגנה של ארצות הברית כי הדגיש בפניו שישראל רואה בארצות הברית שותפה מלאה בכל החזיתות המבצעיות והראשונה בהן היא איראן. "המשטר בטהראן היום מהווה איום אסטרטגי לביטחון העולם, למזרח התיכון ולמדינת ישראל. נמשיך לעבוד יחד עם שותפינו האמריקנים כדי לוודא שכל הסכם עם איראן יבטיח את האינטרסים החיוניים של העולם וארצות הברית, ויימנע מרוץ חימוש גרעיני באזור ויגן על מדינת ישראל", אמר גנץ.

הבוקר דיווח דובר ארגון האנרגיה האטומית האיראני על אירוע המוגדר "תקלה-תקרית" במתקן ההעשרת האורניום בנתנז. הדובר שדיווח על התקלה במתקן ההעשרה מסר כי אף אדם לא נפגע באירוע. ניתן להעריך שמדובר בפעולת סייבר ישראלית. בעבר, על פי פרסומים, ישראל עמדה מאחורי פעילות סייבר שקיבלה את הכינוי סטאקסנט, שהביאה בשנת 2011 לשיבוש משמעותי בצנטריפוגות בנתנז. דובר ועדת האנרגיה בפרלמנט האיראני מסר כי החשד הוא שהתקלה החשמלית בנתנז היא חבלה מכוונת.

בסוף השבוע דווח בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי במערכת הביטחון בישראל נערכים לאפשרות של תגובה איראנית והסלמה בזירה הימית, בעקבות תקיפת הספינה האיראנית בים האדום, שמיוחסת לישראל. בתוך כך, בכיר במשרד החוץ האמריקני סיפר לתקשורת על השיחות המתקיימות עם איראן בווינה, ואמר שעדיין "נותרו סימני שאלה בנוגע לרצינות כוונותיה של איראן לשוב להסכם הגרעין".

הפופולריים