גנץ לשר ההגנה האמריקני: "נעבוד יחד לוודא שכל הסכם עם איראן ימנע מרוץ חימוש גרעיני ויגן על ישראל"

גנץ: "נוודא שכל הסכם עם איראן יגן על ישראל"
אוסטין לאחר פגישתו עם מקבילו הישראלי: "היחסים הבילטרליים שלנו עם ישראל הם מרכזיים" • בהמשך הביקור ייפגש שר ההגנה גם עם נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
  גנץ ושר ההגנה האמריקני
צילום:

שר ההגנה האמריקני, לויד אוסטין, הגיע היום (ראשון) לישראל, ונפגש עם מקבילו בני גנץ. זהו ביקור ראשון בישראל של בכיר בממשלו החדש של ביידן. בהמשך הביקור יוועד אוסטין גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.


שר הביטחון גנץ בהצהרה המשותפת אמר כי "בשיחותינו הדגשתי בפני אוסטין שישראל רואה בארצות הברית שותפה מלאה בכל החזיתות המבצעיות – הראשונה בהן היא איראן. המשטר בטהראן היום מהווה איום אסטרטגי לביטחון העולם, למזרח התיכון ולמדינת ישראל. נמשיך לעבוד יחד עם שותפינו האמריקנים כדי לוודא שכל הסכם עם איראן יבטיח את האינטרסים החיוניים של העולם וארצות הברית, ויימנע מרוץ חימוש גרעיני באזור ויגן על מדינת ישראל.

גנץ המשיך ואמר "לכל אויבנו שמבקשים להשתמש במוסריות שלנו נגדנו ולנצל באופן ציני את בית הדין הפלילי בהאג, אני אומר בבירור שהם לעולם לא יצליחו למנוע מאיתנו מלמלא את חובתנו. נשמור בכל עת על הציווי המוסרי להגן על חיי אנוש ובו בעת נשמור על אנושיותנו. אנא שלח את הערכתי ותודתי לנשיא ביידן ולכל הממשל על התמיכה בישראל ועמידתם לצידנו מול ההחלטות האחרונות של ביה"ד בהאג".

שר ההגנה האמריקני אמר כי "היום הייתי מרוצה משיחותנו בכמה נושאים ביטחוניים שחשובים לשתי המדינות. היחסים הבילטרליים שלנו עם ישראל הם מרכזיים. במהלך פגישתנו חזרתי על מחויבתינו לישראל".

בתוך כך אתמול פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי לפי ההערכות ישראל תימנע מהסלמת העימות מול איראן, שהגיע לשיא בתקיפה האחרונה המיוחסת לישראל לעבר אונייה איראנית צבאית של משמרות המהפכה. בעקבות התקיפה, ישנה כוננות מחשש לתגובה איראנית - אך יש מי שסבור שלאור התשובות האיראניות עד כה, לפיהן אין להם מידע מי עומד מאחורי התקיפה, מסמנות כי גם שם מעדיפים להימנע מהסלמה נוספת. 

הפופולריים