בתום פגישתו עם נתניהו: מחלוקת בין הליכוד לסמוטריץ'

בתום הפגישה: קרב ההודעת בין הליכוד לסמוטריץ'
יו"ר הציונות הדתית תקף את בנט, בליכוד הגיבו: ההודעה אינה תואמת את המציאות • בנט נועד עם נתניהו בבלפור: "הפגישה התנהלה ברוח טובה ובאווירה חיובית, סוכם כי ייפגשו שוב" • בנט ממשיך לקיים מגעים להקמת ממשלה שלא תחת נתניהו, קיבל מסר מהחרדים: פעל עכשיו מול לפיד וליברמן כדי שיסכימו לשמור על הסטטוס קוו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ' נתניהו ובנט
צילום: צילום: פלאש 90

כעס בליכוד על סמוטריץ': בתום פגישה הערב (חמישי) שנמשכה שעתיים בין ראש הממשלה נתניהו  לבצלאל סמוטריץ', פרסם יו"ר הציונות הדתית הודעה לפיה הוא ונתניהו סיכמו כי "יש לעשות כל מאמץ לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי ולא ללכת לממשלת שמאל". בליכוד זעמו על כך שסמוטריץ' שם מילים בפי נתניהו, רגע לפני שבנט נכנס לפגישה עמו בבלפור, והגיבו: "ההודעה מטעם בצלאל סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות".

טרם פגישת ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט, דווח ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי בנט יעביר ליו"ר הליכוד מסר לפיו הוא מוכן להצטרף לממשלת ימין צרה, אם נתניהו אכן יצליח להביא את רשימת "הציונות הדתית" לתוך ממשלה שכזו. בתום הפגישה הודיעו הצדדים כי "האווירה הייתה טובה וסוכם שייפגשו שוב". 

"מאז הבחירות פונים אליי אינספור ישראלים בבקשות, ממש תחינה, להוציא את מדינת ישראל מהכאוס המתמשך. אני מגיע לכאן עם הרבה רצון טוב ואני מתחייב לעשות את כל מה שאני יכול כדי לחלץ את ישראל מהכאוס ולהקים ממשלה טובה ויציבה למדינת ישראל. זה הזמן לאחריות לאומית", אמר בנט לעיתונאים עם הגעתו למעון ראש הממשלה.

אולם האפשרות הזו אינה נמצאת כרגע על השולחן. פגישת ראש הממשלה עם סמוטריץ' לא הביאה להתקדמות ביניהם, וסמוטריץ' עדיין לא מוכן להיות חלק מממשלה שתיתמך על ידי רע"מ. במקביל, בנט ממשיך לקיים מגעים לגבי הקמת ממשלה שלא תחת נתניהו וקיבל מסר מהחרדים: פעל כבר עכשיו מול לפיד וליברמן כדי שיסכימו לשמור על הסטטוס קוו.

הפופולריים