המסר של החרדים לנתניהו: לא נלך איתך לבחירות חמישיות. יש ממשלה חלופית

החרדים לנתניהו: לא נלך איתך לבחירות חמישיות

חלק מראשי המפלגות החרדיות הציגו בפגישות עם רה"מ את האפשרות להקים ממשלה בראשות בנט, והדגישו שיו"ר ימינה לא מתכוון לוותר על ההזדמנות להפוך לראש ממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

לאחר קבלת המנדט, חלק מראשי המפלגות החרדיות העבירו מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו: לא נלך איתך לבחירות חמישיות - כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב. בזמן שכלפי חוץ החרדים הפגינו תמיכה מלאה בנתניהו, בפגישות שהוא קיים עם חלקם בארבע עיניים היום, הדברים נשמעו מעט אחרת.

עוד הם ציינו את האפשרות של הקמת ממשלה חלופית בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט. הם הדגישו שבנט לא מתכוון לוותר על האפשרות להפוך לראש הממשלה. ראש הממשלה נפגש היום עם ראשי סיעות, בהם יו"ר יהדות התורה משה גפני ויו"ר אגודת ישראל יעקב ליצמן, במסגרת הניסיונות להקים ממשלה. 

סמוטריץ' תקף את טיבי –שהשיב לו בגרמנית 

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' תקף היום את חבר הכנסת אחמד טיבי. ההתנצחות בין השניים התעוררה לאחר שסמוטריץ' התייחס לדבריו של הרב שמואל אליהו, מבכירי רבני הציונות הדתית.

"שמעתי שאחרי שהרב שמואל אליהו אמר שמוסלמי אמיתי צריך לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אחמד טיבי פער עליו את פיו. אז אחמד, מוסלמי אמיתי חייב לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולאורך זמן ערבים כמוך שלא מכירים בכך לא יישארו כאן. הרב שמואל ורבבות תלמידיו, ובהם אנחנו, נדאג לכך", כתב יו"ר הציונות הדתית. 

טיבי ענה: "אוי בצלאל היית ונשארת נער גבעות מתלהם. העובדה שלא תהיה שר, אלא בהישענות על ערבים עושה לי נחת. אבל אני ערבי שלא סופר אותך, ולא רוצה לשכנע אותך בכלום ולא את הרב ההוא שאמר שהארץ מקיאה את הערבים. יאללה תחפף Du bist ein Rassist".

הפופולריים