לפיד בהצהרה: "הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה"

לפיד: הצעתי לבנט שיהיה ראשון ברוטציה
לפיד: "נתניהו ינסה עכשיו בכל כוחו לפרק אתכם. הוא יחפש עריקים, הוא יחפש לפרק מפלגות. אל תתנו לו. אין לו ממשלה. אין לו רוב" . פרטים חדשים על המשא ומתן בין לפיד ובנט: יו"ר ימינה דורש להקים ממשלה שהרוב המכריע בה יהיה רוב ימני, כדי לנטרל את הטענה שהוא שותף להקמת ממשלת שמאל. בנוסף בנט דרש שליטה בכל התיקים המשמעותיים לימין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שידור ישיר מכאן 11

אחרי שלא הצליח להשיג את מספר הממליצים הגבוה ביותר: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נשא הערב (שני) הצהרה לציבור. "הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה" אמר לפיד וקרא להקמת ממשלה הסכמה לאומית. בחדשות הערב בכאן 11 פורסמו פרטים חדשים על המשא ומתן בין השניים, לפיהם בנט דורש להקים ממשלה שהרוב המכריע בה יהיה רוב ימני, כדי לנטרל את הטענה שהוא שותף להקמת ממשלת שמאל. בנוסף בנט דרש שליטה בכל התיקים המשמעותיים לימין.

לפיד סיפר על מאמציו להקמת ממשלה: "פניתי לחברי נפתלי בנט כדי להקים איתו יחד ממשלה. ממשלה שתיפרס על פני כל המרחב הפוליטי. מפלגות ימין, מרכז ושמאל. ממשלה שתשקף את העובדה שאנחנו חיים פה יחד. אנחנו יודעים לגשר על הפערים. אנחנו לא שונאים אחד את השני". 

"נתניהו ינסה עכשיו בכל כוחו לפרק אתכם. הוא יחפש עריקים, הוא יחפש לפרק מפלגות. אל תתנו לו. אין לו ממשלה. אין לו רוב. הוא שבוי בידי הקיצוניים. זה משחק ארוך וינצח מי שיהיה נחוש מספיק, סבלני מספיק וממוקד מטרה", אמר לפיד.

בתום ההתייעצויות בבית הנשיא עם נציגי 116 מתוך 120 חברי הכנסת הנבחרים, עולה שלנתניהו יהיו 52 ממליצים להרכבת הממשלה, ואילו ללפיד רק 45. הערב סירבו חברי "תקווה חדשה" של גדעון סער להמליץ על מי מהמועמדים, כך פעלו גם חברי הרשימה המשותפת. סיעתו של בנט, ימינה, המליצה עליו כמועמדה. 

עם זאת, ריבלין נתן לנציגי תקווה חדשה עוד זמן לעשות בירורים ולעדכן אותו במקרה שהמלצתם משתנה. בד בבד, חבר תקווה חדשה זאב אלקין ביקש מהנשיא יומיים נוספים להתייעצות - ומסתמן שהנשיא ייעתר לכך.

הפופולריים