בנט לאחר הפגישה עם נתניהו: "אמשיך במאמץ להקים ממשלה"

בנט: "אמשיך במאמץ להקים ממשלה"
יו"ר ימינה ורה"מ נועדו היום במשך שלוש שעות • בכירים בליכוד התבקשו לשוחח עם חברים במפלגתו של יו"ר ימינה, ולנסות לשכנע אותם שעדיפה להם חבירה לנתניהו • סמוטריץ': לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתסתמך על רע"מ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט יוצא מהפגישה עם נתניהו 02.04.21
צילום: -

יו"ר ימינה נפתלי בנט אמר היום (שישי) לאחר הפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בגלל חרמות ותחושה של כל אחד ש'רק אני צודק', כבר איבדנו את ביתנו לפני 2000 שנה. לכן אמשיך במאמצים כבירים כדי להביא להקמת ממשלה טובה לישראל בהקדם". 

השניים דנו היום במשך שלוש שעות באפשרות להקים קואליציה. מלשכתו של בנט נמסר לאחר הפגישה: "השניים שוחחו על הצורך להקים ממשלה יציבה ומתפקדת בהקדם האפשרי וכן על האפשרויות להביא לכך בסיטואציה הפוליטית שנוצרה". עוד ציינו בלשכתו של יו"ר ימינה כי סוכם שהצדדים ימשיכו להיות בקשר בהמשך. 

בד בבד, בליכוד ממשיכים בניסיון ללחוץ על בנט בדרכים נוספות. בכירים בליכוד התבקשו לשוחח עם חברים במפלגתו של יו"ר ימינה כמו איילת שקד ואלון דוידי – ולנסות לשכנע אותם שעדיפה להם חבירה לנתניהו. בינתיים החברים האלה אומרים שהם מגבים את בנט ב-100%. עם כניסתו לפגישה עם ראש הממשלה אמר בנט: "יש לנו מטרה אחת - להקים כמה שיותר מהר ממשלה טובה, יציבה שמטפלת באזרחי ישראל. לא נחסוך בשום מאמץ כדי להביא לתוצאה הזו".


סמוטריץ': לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתסתמך על רע"מ

מוקדם יותר, הודיע יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', שמפלגתו לא תהיה שותפה לממשלה שתסמך על רע"מ. יום אחרי נאומו של יו"ר רע"מ מנסור עבאס, כתב סמוטריץ' בפייסבוק: "הקמת ממשלה שתישען על מנסור עבאס תהיה אסון ובכיה לדורות ולא נאפשר לה לקום". עוד הוא קרא ליו"ר ימינה, נפתלי בנט, וליו"ר תקווה חדשה, גדעון סער - לשים את השיקולים האישים בצד ולהצטרף להקמת ממשלת ימין אמיתית.

יו"ר הציונות הדתית השמיע ביקורת מרומזת על ראש הממשלה, וכתב: "במקום לפנות ל'פתרונות' קלים ומסוכנים על כולנו להשקיע בזה את כל זמננו ומרצנו בתקופה הקרובה. גם נתניהו יצטרך לשלם מחירים על כך אבל זו תהיה ממשלת ימין אמיתית שתקיים את הבטחות כלל מפלגות הימין לציבור הבוחרים שלהם".

ראש עיריית כפר קאסם, עאדל בדיר, העריך הבוקר בכאן רשת ב כי ישנו סיכוי גדול שיו"ר רע"מ מנסור עבאס יתמוך מבחוץ בממשלת נתניהו. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" אמר בדיר כי עבאס רוצה להיות חלק ממקבלי ההחלטות, ולא רק להתחנן אליהם. "רוצה להיות משפיע ולא לחכות להחלטות של אלה שמשפיעים", אמר בדיר. הוא הוסיף כי יש סיכוי גדול יותר שבנימין נתניהו הוא שירכיב את הממשלה הבאה ולא יאיר לפיד, בשל תיאום העמדות בין יושב־ראש "תקווה חדשה" סער ליושב־ראש "ימינה" בנט.

בדיר הוסיף: "אני לא חושב שהוא יהיה שר. הוא לא מחפש ג'וב לעצמו, אלא להשפיע יותר ולהביא את הזכויות שמגיעות לציבור הערבי". על כך שעבאס לא הזכיר את היותו בן העם הפלסטיני השיב ראש עיריית כפר־קאסם כי הדבר ידוע לכל ואין צורך להזכירו. "ברור שאנחנו חלק מהעם הפלסטיני, אנחנו פלסטינים בתוך ישראל", אמר. 

מנגד יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני אמר לרן בנימיני כי הוא לא הופתע מנאומו של עבאס. לדבריו, "יד אחת מושטת קדימה ויד שנייה מסתירה את הכוונות שלה. אנחנו צריכים להוקיע כל ניסיון להוליך שולל את ציבור הבוחרים. רה"מ התחייב לפני הבחירות שלא ישב עם מנסור עבאס. רע"מ היא מפלגה אנטי-ציונית". 

אלחייני, שתמך בתקווה חדשה בבחירות האחרונות, התייחס לאפשרות של הקמת ממשלת ימין: "הכול בידיים של ראש הממשלה. אפשר להקים מחר קואליציה של ממשלת ימין - כל מה שהוא צריך לעשות זה להפסיק עם כל השטיקים ולהגיד 'אחרי 4 מערכות בחירות אני הולך הביתה'". 


הפופולריים