משרד הבריאות דורש לכנס את הממשלה לדון ברכישת חיסונים - בסודיות

משרד הבריאות דורש לרכוש חיסונים ב-3.5 מיליארד

המשרד דרש לדון בהעברה של שבעה מיליארד שקלים למערכת הבריאות. בנוסף, במשרד רוצים להחתים את השרים על טופס שותף סוד שיאסור עליהם לדון בנושא בפומבי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסוני הקורונה עם הגעתם לבית החולים שערי צדק בירושלים, 19.12.2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבריאות דרש אתמול לכנס היום בדחיפות את הממשלה כדי להחליט על רכש חיסונים ב-3.5 מיליארד שקלים ולאשר עוד תוספת תקציבית למשרד הבריאות בגובה דומה. בסך הכול דרש המשרד לדון בהעברה של שבעה מיליארד שקלים למערכת הבריאות. כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

במשרד הבריאות לא סיפקו הסברים מדוע דווקא כעת נדרש לרכוש עשרות מיליוני חיסונים בעלות כזו, כשמרבית האוכלוסייה בישראל כבר התחסנה ויש בידי משרד הבריאות עוד מיליוני חיסונים, וכן התחייבויות חוזיות לקבלת חיסונים נוספים. בנוסף לכך, במשרד רוצים להחתים את השרים על טופס שותף סוד, שיאסור עליהם לדון בנושא בפומבי.

עם הבקשה לכנס את הממשלה עוד הבוקר, דרש שר הביטחון גנץ הסברים, בהם: מדוע כעת יש צורך לרכוש כל כך הרבה חיסונים - אך לא נענה. עם זאת סוכם כי השרים יקבלו מסמך הכנה מקדים - אך זה טרם נשלח. דיון בממשלה נקבע לבסוף ליום שני, לאחר החג, אך גורמים שמעורים בנושא אומרים כי עד שלא ייקבע סדר היום לדיון, כלל לא בטוח שהסוגייה תגיע לאישור הממשלה.

במשרד הבריאות לא השיבו לשאלה מדוע נדרשת כעת כמות כל כך גדולה של חיסונים ומסרו כי "מפאת הסכמי סודיות וחסיון מסחרי לא נוכל להתייחס לנושא זה".

הפופולריים