ארדן מקדם פטור מחובת הוויזה לארה"ב לישראלים

ארדן מקדם פטור מחובת הוויזה לארה"ב לישראלים

שגריר ישראל באו"ם שוחח על הנושא עם השר האמריקני לביטחון המולדת • גורם המעורה בפרטי השיחה אמר לכאן חדשות כי השניים סיכמו על הקמת צוות משותף לבחינת הכללתה של ישראל בתכנית הפטור מוויזות לארה"ב • המהלך צפוי להתקל בקשיים מכיוון שנדרש אחוז נמוך של מסורבי כניסה לארה"ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נמל תעופה ניו יורק
צילום: צילום: רויטרס

האם ישראלים לא ידרשו יותר באשרת כניסה לארה"ב? שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן שוחח אתמול בטלפון עם אלחנדרו מיורקאס, השר לביטחון מולדת של ארצות הברית, ודן עמו בין היתר בהכללת ישראל ברשימת המדינות שאזרחיה לא חייבים להוציא וויזה כדי להיכנס למדינה. בהודעת משרדו של השר האמריקני נאמר כי השניים החליפו דעות בנוגע לצעדים שנוקטת ישראל כדי לעמוד בדרישות הסף כדי שישראל תוכל להיכנס לתכנית הפטור. 

גורם המעורה בפרטי השיחה אמר לכאן חדשות כי השניים סיכמו ביניהם על הקמת צווץ משותף אש יבחן את הכנסתה של ישראל לתכנית. מדובר במהלך שצפוי להיתקל בקשיים מכיוון שעל מנת להיכנס לרשימה הנכספת, נדרש ששיעור מסורבי הכניסה מהמדינה יעמוד על פחות משלושה אחוזים, בעוד ישראל עומדת על ארבעה אחוזים ובתקופת הקורונה השיעור עלה לשישה אחוזים.

ארדן קיים מספר דיונים בנושא על מנת לבחון איך ישראל יכולה בכל זאת להיכנס לתכנית ואחת האפשרויות היא הקלה מסוימת בנושא, אך זו תלויה באישורו של השר האמריקני וכן באישור הקונגרס. דיונים נוספים התקיימו גם בישראל ובארה"ב, וצפויים להימשך. 

הפופולריים