ח"כ ביטן: יש הבדל בין לבקש ממנסור עבאס לבוא אלינו לבין להסתדר איתנו

ח"כ ביטן: שיתוף פעולה עם רע"מ לא יזיק
גורם המקורב לרע"מ: החלו מגעים בין לפיד ועבאס - ייפגשו עוד השבוע • השר אלי כהן: סער או גנץ צריכים לשים את האגו בצד ולהיכנס לממשלה • יו"ר הקואליציה זוהר: יש למצות את כל האופציות הפוליטיות הקיימות להקים ממשלה • ח"כ יאיר גולן: "יש כרגע 61 לגוש שמתנגד לנתניהו עם רע"מ. אני מקווה שגדעון סער יתעשת ויבין שצריך לשבת עם הערבים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חדשות הערב – שידור חי בכאן 11

גישושים להרכבת קואליציה: חבר הכנסת דוד ביטן לא פוסל שיתוף פעולה עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס. לדבריו בריאיון לתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב הערב (רביעי), "גם אם ירצו לעשות משהו עם עבאס, ברגע שיש 61-59 לטובת השמאל, הלחץ עליו יהיה גדול מאוד. אבל אם יש 60-60 והוא לא רוצה בחירות נוספות, כי הוא הגיע להישג גדול, יהיה לו יותר קל לעשות דברים לטובת מה שהוא באמת מאמין. יש הבדל בין לבוא אלינו לבין להסתדר איתנו". עוד אמר ח"כ ביטן כי "לטובת המדינה שיתוף פעולה לא יגרום נזק" וכי "הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית הוא לא כמו הצפוני, הוא מתון, וצריך לדעת להתפשר".

ח"כ ביטן קרא בריאיון ליו"ר תקווה חדשה גדעון סער "לחזור הביתה ולהציל את הימין" והוסיף כי "לאור הכישלון של סער, זו הדרך היחידה שלו לשמור על הקריירה הפוליטית שלו". לדבריו, "אני חושב שנתניהו מוכן לעשות את זה, אבל אנחנו עוד לא יודעים מה הוא הולך לעשות".

השר אלי כהן אמר מוקדם יותר היום כי צריך לעשות הכול כדי למנוע תרחיש לבחירות חמישיות. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר כהן כי "סער או גנץ צריכים לקבל החלטה, לשים את האגו בצד, להיכנס לממשלה ולהשפיע מבפנים - יש מחנה משותף". עוד הוסיף כהן: אנחנו עומדים על 59 מנדטים לימין, אולי נעלה ל-61. גדעון סער צריך לקבל החלטה כי אם לא נצליח להקים ממשלה נצטרך ללכת לבחירות חמישיות, ומבחינתו זה אולי להימחק מהמפה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס אמר בתוכנית כי "מערכת הבחירות מאוד לא פשוטה. אנחנו עם נתניהו, מקווים שיימצאו 61 מנדטים לקואליציה. ימינה מוזמנת לשבת בתוך הקואליציה, לא נלך לגוש נגד נתניהו".

מנגד, ח"כ יאיר גולן, מספר שלוש במרצ, אמר לבנימיני כי "יש כרגע 61 לגוש שמתנגד לנתניהו עם רע"מ. אני מקווה שאדם כמו גדעון סער יתעשת ובמקום להחרים את הערבים יבין שצריך לשבת איתם, כדי שנתניהו והחבורה החשוכה והמושחתת סביבו לא ייקחו אותנו על עברי פי פחת".

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי אמרה בישיבת סיעה שהתקיימה היום כי כי "אלה ימים של שינוי. צריך סבלנות ואמונה. הוכחנו שעם האמונה אפשר להגיע רחוק. השינוי בדרך ומפלגת העבודה היא חלק גדול מהשינוי הזה". מיכאלי המשיכה ואמרה שמפלגתה "עשתה הישג יוצא מן הכלל. רבע מיליון נתנו אמון במפלגה שתבנה עבורה את העתיד שלהם"

אמילי מואטי, מספר 3 ברשימת העבודה לכנסת, הביעה תמיכה בסיום שלטון נתניהו ואמרה לרן בנימיני: "אני מאמינה שכדי לחזור לדבר פוליטיקה אידיאולוגית צריך לסיים את שלטון נתניהו, גם אם לא תהיה ממשלת חלומות".

בתוך כך, גורם המקורב לרע"מ אמר הבוקר כי כבר הלילה החלו מגעים בין יו"ר רע"מ מנסור עבאס ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד. לדברי אותו גורם, בימים הקרובים תהיה פגישה בין השניים והם ידונו בשיתוף פעולה ביניהם. ח"כ עבאס אינו מוכן לחשוף לפי שעה אם בכוונתו לחבור לגוש המתנגד לנתניהו או לגוש התומך בו.

בהופעות בתקשורת ביממה האחרונה שב עבאס והדגיש כי מפלגתו תעבוד רק עם מי שיענה לדרישותיה בנוגע לצרכים הדחופים של החברה הערבית. הבוקר אמר עבאס בריאיון למיכל רבינוביץ' בכאן 11: "עברנו לילה ארוך, התחלנו עם מדגמים לא מחמיאים אבל ידענו שהתוצאות יהיו אחרות. נמתין לתוצאות האמת ונדע איפה אנחנו עומדים". "אנחנו לא נהיה בכיס של אף אחד, רוצים להיות שותפים בממשלה – אך לא נשב עם מי שיפסול אותנו", הוסיף עבאס.

במקביל, יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס הבוקר לתוצאות המתעדכנות. בשיחה עם כאן חדשות אמר סוטריץ' "היינו בטוחים שנהיה על הקשקש של אחוז החסימה, אנחנו שמחים שהייתה התגייסות גדולה של אנשים ופעילים. הציונות הדתית התגלתה כאן בתפארתה".

בתוך כך, זאב אלקין מתקווה חדשה אמר הבוקר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד, בכאן רשת ב: "אני לא מצטער לרגע על עזיבת הליכוד. אנחנו נאמנים למה שהבטחנו לציבור שלנו - לא נשב עם נתניהו ולא יהיו עריקים. אין חובה להפר את אמון הציבור. נתניהו לא יכול להמשיך להוביל את ישראל כי הוא לא ימין - זה הכול אינטרס אישי".

האזינו לריאיון המלא עם זאב אלקין, בכאן רשת ב

סגן שר הבריאות יואב קיש התראיין בכאן רשת ב גם הוא, והתייחס לאפשרות שיו"ר רע"מ ייכנס לממשלה: "לציבור הערבי יש חוסר אמון בהנהגה של הרשימה המשותפת. אם לגוש הימין לא יהיה 61 האירוע מתכנס לבחירות חמישיות".

האזינו לריאיון המלא עם סגן השר יואב קיש, בכאן רשת ב

מוקדם יותר, יו"ר הקואליציה היוצא ח"כ מיקי זוהר, התראיין אצל אריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, ואמר: " אם מנסור עבאס יעבור את אחוז החסימה לא תהיה לנו אפשרות להקים קואליציה".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ מיקי זוהר, בכאן רשת ב

האזינו לפרק "הליגה הערבית" על הרשימה המשותפת בהסכת "עוד יום"

הפופולריים