המאמצים האחרונים: נתניהו ממריץ דתיים וחרדים, לפיד את המתלבטים בחיפה

נתניהו ממריץ דתיים וחרדים, לפיד מתמקד בחיפה

בליכוד חילקו בינם לבין מפלגת הציונות הדתית אזורים בדרום שבהם יפעלו • הקרב בין בנט וסער יצא משליטה, וסער הודיע שיסכים לרוטציה עם לפיד • שני המחנות חוששים מאדישות הבוחרים מחר ומהתחושה שהקרב כבר הוכרע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו רה"מ שוק בחירות תעמולה
צילום: צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השקיע את המאמצים האחרונים לפני הבחירות בציונות הדתית ובמפלגות החרדיות. נתניהו, שחושש שהציונות הדתית לא תעבור את אחוז החסימה ושהמפלגות החרדיות יחלשו, העביר את היום האחרון בקשר עם הקהלים הללו - כולל ביקור בשכונות בירושלים שמתאפיינות בקהל הזה. בנוסף, בליכוד חילקו את אזור הדרום, הנחשב ליכודי, בינם לבין הציונות הדתית כשהמטרה היא לאפשר למפלגה להשיג שם פלח משמעותי של קולות. 

ברקע נמשך הקרב בין נפתלי בנט וגדעון סער שהחליפו גם היום דברים קשים ביניהם. יחד עם זאת, סער הודיע הערב מצדו שיסכים לרוטציה עם בנט או לפיד. זאת הודעה משמעותית שמנסה לשנות את המשחק רגע לפני קו הסיום. מהצד השני, יאיר לפיד עודד היום תושבים בחיפה לצאת ולהצביע ליש עתיד. למה להתמקד בחיפה? כי זו העיר הגדולה עם הכי הרבה מתלבטים.


שני המחנות חוששים מאדישות הבוחרים 

אחוז החסימה הגבוה משחק תפקיד מרכזי בבחירות הנוכחיות ובשני המחנות רוצים להניע את הבוחרים. בליכוד דואגים מאדישות בקרב המצביעים שיחשבו שאין צורך להגיע לקלפי, מתוך תחושה שהקרב כבר הוכרע. לראשונה מאז בחירת נתניהו לראשות הליכוד ב-93' - שני מועמדים מהימין קראו לו ללכת. גדעון סער עשה זאת בפה מלא, נפתלי בנט בחצי פה. בלט לעין עד כמה נתניהו ריכז מאמץ בשניים האלה. 


פרט לכל הדברים שדובר עליהם עד כה, הבחירות מחר יעסקו גם בחוק הצרפתי, בחסינות או בהחלפת היועץ המשפטי לממשלה. נתניהו לא הרבה לדבר על זה במהלך מערכת הבחירות הזאת, אבל זה אחד הנושאים המרכזיים בה - האם יצליח לגבש רוב של 61 חברי כנסת כדי לעצור את משפטו?   


הפופולריים