נתניהו נערך להגיע להפגין מול ביתו של בנט, שהגיב: "לא חותם לו על שום דבר"

נתניהו תכנן להגיע להפגין מול ביתו של בנט

יו"ר ימינה גילה שרה"מ מתכנן להגיע להפגין מול ביתו ומסר: "מזמין אותו לדיבייט" • בג"ץ דחה את עתירת הליכוד – לא תוכל להשתמש בסיסמה "חוזרים לחיים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היערכות השב"כ מחוץ לביתו של בנט, 19.03
צילום:

ארבעה ימים לבחירות והמאבק בין ראשי מפלגות הימין נמשך. הבוקר (שישי) יו"ר ימינה נפתלי בנט גילה שראש הממשלה בנימין נתניהו נערך להגיע להפגנה מחוץ לביתו. עקב כך הוא מסר כי "נתניהו מתכנן לעשות את הגימיק שלו. אני לא חותם לו על שום דבר. אני מזמין אותו לדיבייט בכל שעה, רק שיגיד מתי".


נתניהו הגיע לבסוף לרעננה וקיים כנס בחירות בו אמר: "תכננו להפעיל היום 'נוהל שכן' ולנסות להשיג הסכמה מנפתלי בנט על ממשלת ימין יציבה והתחייבות שלא לשבת עם לפיד בממשלה - עם או בלי רוטציה. כיוון שבנט הודיע שהוא לא מעוניין, החלטנו לוותר על כך". 

בג"ץ דחה היום את עתירת הליכוד נגד החלטת יו"ר ועדת הבחירות לפסול את השימוש בסלוגן "חוזרים לחיים". בהחלטה נכתב כי "השימוש של מפלגת 'הליכוד' בסלוגן הזה עלול ליצור רושם כי מסע הפרסום הממשלתי הוא מטעם מפלגה פוליטית. שימוש בסיסמה ממשלתית עשוי גם לפגוע באמון הציבור בשירות הציבורי. לבסוף, באמצעות שימוש בסיסמה, מפלגת הליכוד עושה שימוש בנכסים שנועדו לציבור כולו, למטרה שלא נועדו לה".

השופט שטיין שהיה בדעת המיעוט כתב: "כל פוליטיקאי וכל מפלגה רשאים להשתמש בסלוגן 'חוזרים לחיים' בתעמולת בחירות". 

ביום שלישי הוציא יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, צו האוסר על הליכוד להשתמש בסיסמה "חוזרים לחיים" - הסיסמה שבה משתמש גם משרד הבריאות - בתעמולת הבחירות. פוגלמן אומר כי שימוש בסיסמה זו "עלול ליצור רושם שגם מסע הפרסום הממשלתי הוא מטעם המפלגה, וכי זה מנוגד לתכלית שעניינה למנוע שימוש בנכסים ששייכים לציבור כולו למטרה שלא נועדו לה".

הפופולריים