פרופ' גרוטו: לא חושב שיש בעיה לחשוף את פרוטוקולי ישיבות הממשלה בנושא הקורונה - הרוב כבר הודלף

גרוטו: מרבית פרוטוקולי קורונה כבר הודלפו
המשנה למנכ"ל משרד הבריאות היוצא, פרופ' איתמר גרוטו בכאן רשת ב: החלטת בג"ץ לפתוח את נתב"ג טובה • סגן שר הבריאות קיש: "בג"ץ נכנס לתחום שאינו מבין בו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת הממשלה, 24 במאי 2020
צילום: צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

5 ימים לבחירות: המשנה למנכ"ל משרד הבריאות היוצא, הפרופסור איתמר גרוטו אמר היום (חמישי) כי הוא "לא חושב שיש בעיה לחשוף את הפרוטוקולים של ישיבות הממשלה בנושא הקורונה - הרוב כבר הודלף". פרופסור גרוטו התייחס גם לפסיקת בג"ץ אתמול בנוגע לפתיחת נתב"ג, ואמר בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון בתוכניתם בכאן רשת ב: ההחלטה טובה. האיזון בין צעדים שמדינה יכולה לנקוט במצב חירום לזכויות אדם קצת הופר.

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' איתמר גרוטו, בכאן רשת ב

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, נעל הבוקר את הכינוס האחרון של מליאת הכנסת ה-23. ח"כ לוין קרא לשמור בימים שנותרו עד הבחירות וביום הבחירות עצמו על שיח הוגן ולהימנע מכל גילוי של אלימות. ועדת הבחירות המרכזית תאסוף היום ומחר את נתוני צפי הטיסות כדי לקבוע כמה קלפיות יש לפרוס בנתב"ג ביום הבחירות וכיצד.

ח"כ תומא סלימאן: לא מבינה איך אפשר לשבת עם בנט וסער אם הם ימשיכו את השיח שמדיר את האוכלוסייה הערבית

ח"כ עאידה תומא סלימאן התייחסה היום בתוכנית "הבוקר הזה"בכאן רשת ב למאמצי החיזור של ראש הממשלה בנימין נתניהו אחר מצביעים מקרב החברה הערבית, ואמרה  לרן בנימיני: "הוא מבקר בנקודה מסוימת ונפגש עם קבוצה מסוימת. זה תמיד נראה כמו מבצע צבאי. כל התיאטרון הזה ייגמר ביום שלישי. יכול להיות שהמאמץ יעלה מעט את מניין הקולות, לא שני מנדטים".

חברת הכנסת מהרשימה המשותפת הויספה כי "הציבור אינו מטומטם ללכת שבי אחרי כמה חיוכים, לא נשכח מי הוביל את חוק הלאום והדיר אותנו. המסר שאנחנו לא דואגים לציבור שלנו לא נכון. השאלה איך התנהלו ממשלות ישראל, במיוחד תחת נתניהו".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ עאידה תומא סלימאן, בכאן רשת ב

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת מתח ביקורת כלפי ההסכמים של ראש הממשלה נתניהו עם סמוטריץ' ובן גביר, ואמר: "מי שחושב שאפשר לעשות עסקים עם ממשלת נתניהו-סמוטריץ'-בן גביר חי באשליות. העשייה שלי בוועדת הכספים בשנים האחרונות גרמה להעברת מאות מיליוני שקלים לציבור הערבי - מבלי להזדקק לעסקאות פוליטיות או תמיכה בנתניהו".

 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אחמד טיבי, בכאן רשת ב

בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון בתוכניתם בכאן רשת ב, התייחס ח"כ טיבי גם למי שעד לפני זמן קצר היה חברו לרשימה, ח"כ מנסור עבאס. לדבריו, "עבאס ויתר על הסכם העודפים ברגע האחרון. הוא קיבל ארבעה מושבים ברשימה המשותפת, אפשר היה לשמור עליהם ולהתקדם הלאה ולא לתקוע את הציבור הערבי בקמפיין לא נקי - ומי שמרוויח הוא אדם אחד, שהחליף את שמו לאבו יאיר, אך לא יקבל שני מנדטים".

סגן שר הבריאות קיש על פתיחת השמיים: "בג"ץ נכנס לתחום שאינו מבין בו"

סגן שר הבריאות יואב קיש, התייחס לפסיקת בג"ץ בנוגע לפתיחת השמיים, ואמר לרן בנימיני: "בג"ץ טעה. זה סיכון שיכול לפגוע קשות בהצלחה האדירה. בג"ץ נכנס לתחום שאינו מבין בו. השיקול לא ריאלי - האירוע מקורו בטעות והמשמעות שבג"ץ לוקח את האחריות. במספרים גדולים האתגר יהיה משמעותי".

מנגד, קיש ציין כי "יש פה פגיעה בזכות יסוד של ישראלים לצאת ולהיכנס - אני לא מכחיש. בגלל זה הגדלנו את כמות הכניסות. אני פחות מוטרד מהבחירות - אלא מההמשך. כולם רוצים לנסוע לחו"ל בפסח".

האזינו לריאיון המלא עם סגן שר הבריאות יואב קיש, בכאן רשת ב

השר לשירותי דת, יעקב אביטן, אמר בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון בתוכניתם בכאן רשת ב: "לסער יש 30 מנדטים? צריך לראות מה העם רוצה - העם רוצה את בנימין נתניהו והוא צריך את ש"ס חזקה לידו. ש"ס לא תנועה סקטוריאלית, יש גם ערבים חלשים".

השר אביטן הוסיף כי "יש יהדות אחת. מי שרוצה להקים דת חדשה - שיקים. אני נותן שירותי דת לכל מדינת ישראל, גם לחילונים. הקמת בית כנסת רפורמי? לא יקום ולא יהיה".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ התייחס למצב בסקרים והקריאה לפרוש מהמרוץ, ואמר בריאיון לכאן רשת ב: "אין לנו שום כוונה לוותר על המפלגה - אנשים מתגייסים". על חיבור אפשרי עם מפלגת העבודה: "המפלגות אכן קרובות, אך יש מקום לשתיהן. יש דברים שאנחנו לא מסכימים עליהם".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר מרצ ניצן הורוביץ , בכאן רשת ב

 בנוגע להצבעות הציבור הערבי והשמרנות, אמר ח"כ הורוביץ בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון בתוכניתם בכאן רשת ב: "כמו שמול תופעות דומות אני לא מוותר ומנסה לפרוץ דרך, ככה אנחנו עושים בחברה העברית. גם החברה היהודית החילונית עברה תהליך".

ח"כ יפעת שאשא ביטון תקפה את ראש הממשלה ואת האופן שבו ניהל את משבר הקורונה בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון בתוכניתם בכאן רשת ב. לדבריה, "רה"מ מנהל את כל האירוע של הקורונה, ולא רק, כמשהו אישי. שלטון נתניהו הוא לא סביב האיש אלא סביב הנושא - ראש הממשלה משקר לציבור פעם אחר פעם ואנחנו הולכים שבי אחרי הדבר הזה".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ יפעת שאשא ביטון,  בכאן רשת ב

הפופולריים