נתניהו נערך לטוס השבוע לאיחוד האמירויות

נתניהו נערך לטוס השבוע לאיחוד האמירויות
ראש הממשלה אמר את הדברים לבכירים בליכוד, גורמים בלשכתו נערכים לתאם מחדש את הביקור שבוטל בשבוע שעבר • נאסר על הליכוד להשתמש בסיסמה "חוזרים לחיים" • בעבודה תוקפים בחריפות את לפיד אחרי שקרא היום שוב לא להצביע למפלגות קטנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, מוחמד בן זאייד
צילום: צילום: אי-פי

שבוע לבחירות: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) לבכירים בליכוד כי הוא נערך לטוס השבוע לאיחוד האמירויות וכי הוא מעריך שהדבר יתאפשר לו, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. גורמים בלשכת ראש הממשלה גם הם נערכים לתאם מחדש את הביקור שבוטל בשבוע שעבר, עקב המתיחות עם ירדן.

בשבוע שעבר נתניהו תכנן לטוס לאיחוד האמירויות לפגישה עם השייח' מוחמד בן זאיד, אך לשכת ראש הממשלה הודיעה כי הטיסה בוטלה. בתחילה הודיעו בלשכה כי הביטול הוא עקב אשפוזה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, אך לאחר מכן נכתב כי הסיבה לכך היא קשיים בתיאום טיסתו במרחב האווירי של ירדן. 

שר החוץ הירדני איימן אלספדי התראיין בשישי ב-CNN ואישר במהלך הריאיון כי טיסתו של נתניהו לאמירויות מעל שטח ירדן נמנעה בגלל ביטול ביקורו של הנסיך הירדני בהר הבית. כשנשאל בריאיון האם ירדן מנעה מנתניהו לטוס מעל שטחה אמר: "אתה מונע ביקור דתי, יוצר תנאים אשר הפכו אותו לבלתי אפשרי ואז מצפה להגיע לירדן ולטוס ממנה? בואו נהיה רציניים". בהמשך אמר אלספדי כי ישראל "הפרה את הסמכויות שלה בתור ישות כובשת ופגעה בחופש הפולחן". "זה משהו שאנחנו מאוד כועסים עליו", הוסיף השר הירדני.

בד בבד, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט עוזי פוגלמן הוציא צו האוסר על הליכוד להשתמש בסיסמה "חוזרים לחיים" - הסיסמה שבה משתמש גם משרד הבריאות - בתעמולת הבחירות. פוגלמן אומר כי שימוש בסיסמה זו "עלול ליצור רושם שגם מסע הפרסום הממשלתי הוא מטעם המפלגה, וכי זה מנוגד לתכלית שעניינה למנוע שימוש בנכסים ששייכים לציבור כולו למטרה שלא נועדו לה".

מנגד דחה פוגלמן את הבקשה לאסור על ראש הממשלה ועל שר הבריאות לבקר במתחמי חיסונים של בתי החולים ושל קופות החולים. הליכוד חויב לשלם הוצאות בסכום של 3,000 שקלים לעותרת - חברת "אחריות לאומית".

העבודה תוקפים בחריפות את לפיד

עוד פורסם הערב כי במפלגת העבודה יוצאים במתקפה חריפה על יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אחרי שקרא היום שוב לא להצביע למפלגות קטנות. לפי גורם במפלגה ״לפיד מסוכן לא פחות מגנץ״. מוקדם יותר האשימה יו"ר העבודה מרב מיכאלי את לפיד שיחבור שוב לבנט.

סקר הסקרים של כאן חדשות והמדד: נתניהו יציב, לפיד עם 21

מוקדם יותר אמר לפיד כי מפלגתו היא מפלגת שלטון. "אי אפשר להחליף שלטון בלי מפלגת שלטון גדולה", הכריז יו"ר האופוזיציה והדגיש: "אי אפשר להקים ממשלה בלי מפלגה גדולה שתקים ממשלה".

"יש עדיין מספר יוצא דופן של מתלבטים - יותר מעשרה מנדטים", טען לפיד. "הם צריכים לדעת שאם הם לא יצביעו יש עתיד, תקום פה ממשלה חשוכה, גזענית, הומופובית וסחטנית. בסוף צריך כוח גדול כדי לשנות מציאות". עוד אמר לפיד כי מי שרוצה להצביע למפלגת מרצ - שיצביע: "חשוב שיעברו את אחוז החסימה".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי יושב ראש מפלגת רע"ם מנסור עבאס פועל להעביר מסר לגוש מתנגדי נתניהו כי הוא מוכן לדון איתם ביום שאחרי הבחירות. בפנייה מפתיעה לגדעון סער ביקש ממנו עבאס שלא יכלול אותו בגוש נתניהו בקמפיין שלו. "זה מעליב אותי", אמר עבאס, והבהיר שדלתו פתוחה בפני הגוש. הוא קרא לסער לא לסגור את הדלת בפניו. סער מצידו סירב לבקשה וממשיך לחבר בין עבאס לראש הממשלה.

הפופולריים