ראש המוסד: אין קשר ביני לבין הליכוד או רה"מ

ראש המוסד: אין קשר ביני לבין הליכוד או רה"מ

אחרי שנתניהו אמר כי ישלב את כהן בממשלתו הבאה, פנתה התנועה לאיכות השלטון לכהן וביקשה שיבהיר את הדברים • גנץ: לא יכול להיות שרה"מ מערבב מישהו בעל תפקיד ממלכתי בפוליטיקה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש המוסד יוסי כהן וראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס ראש השנה, אוקטובר 2017
צילום: צילום: חיים צח, פלאש 90

ראש המוסד יוסי כהן אמר היום (ראשון) בתשובה חריגה לפניית התנועה למען איכות השלטון בישראל, כי "אין ולא קיים קשר פוליטי בין ראש המוסד לבין ראש הממשלה או מפלגת הליכוד, וכל פעולותיו נעשות אך ורק לשם שמירה על ביטחונם של מדינת ישראל ושל עם ישראל, וללא כל קשר לזהות העומד בראשות הממשלה".

הפנייה נמסרה מטעם מנהלת לשכת ראש המוסד בעקבות הריאיון אתמול של רה"מ בנימין נתניהו בערוץ 13, שם אמר כי ימצא דרך לשלב את כהן בממשלה הבאה שיקים.

מוקדם יותר היום דרשה התנועה לאיכות השלטון מראש המוסד להבהיר כי אין שחר לדברי נתניהו ושלא מתקיים בין ראש המוסד לנתניהו קשר פוליטי. "מדובר בצל כבד על כהונתך המוצלחת ורבת השנים, זה חילול הקודש של ממש", נכתב במכתב התנועה לאיכות השלטון לראש המוסד.

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס לנושא בכנס התנועה הקיבוצית: "יוסי כהן הוא ראש מוסד. הוא עושה את תפקידו כראש מוסד וכדאי שיתמקד בתפקידו כראש מוסד ושאף אחד לא יערבב אותו במשהו אחר. לא יכול להיות שראש ממשלה מערבב בעל כורחו מישהו בעל תפקיד ממלכתי - ראש שב"כ או ראש מוסד - בפוליטיקה".

הפופולריים