תקרית דיפלומטית עם ירדן: הנסיך היה בדרכו לישראל - וחזר לעמאן אחרי שסירבו להכניס את המשלחת

נסיך ירדן היה בדרך להר הבית וחזר ברגע האחרון

חשיפה: הביקור של הנסיך הירדני בהר הבית, שבוטל ברגע האחרון, תואם מראש, כולל כל סידורי האבטחה ומספר המאבטחים החמושים שייכנסו עם יורש העצר. אבל כשהמשלחת הגיעה למעבר הגבול אלנבי - התברר שהירדנים לא עומדים בסיכומים, וככל הנראה הביאו יותר אבטחה ממה שתואם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנסיך הירדני חוסיין יחד עם אביו המלך עבדאללה
צילום: צילום: אי-פי

חשיפה: תקרית דיפלומטית עם ירדן - הנסיך הירדני חוסיין ביטל ברגע האחרון ביקור בהר הבית. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי הביטול מגיע לאחר שהביקור תואם מראש עד הפרט האחרון, כולל כל סידורי האבטחה ומספר המאבטחים החמושים שייכנסו עם הנסיך הירדני.

כשהמשלחת הגיעה למעבר הגבול אלנבי התברר שהירדנים לא עומדים בסיכומים, וככל הנראה הביאו יותר אבטחה ממה שתואם. בישראל התעקשו על הסיכום המוקדם. המשלחת חזרה הביתה, והנסיך חוסיין חזר גם הוא לעמאן.

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות כי גורמים רשמיים בישראל פנו בשבוע שעבר לווקף הירדני ולרשות הפלסטינית כדי לאפשר לה לפתוח נקודת חיסון בתוך הר הבית. הבקשה אף התגלגלה לפתחו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. על פי הפרסום אבו-מאזן התנגד ליוזמה הישראלית ואמר שדבר כזה ייתן דריסת רגל לישראל בתוך מסגד אל-אקצא.

היוזמה הישראלית נבעה כתוצאה מהתמונות המפורסמות מדי שבוע ממסגד אל-אקצא, שבו מתפללים בכל יום שישי יותר מעשרת אלפים בני אדם בניגוד להנחיות. הרעיון שעמד במרכז היוזמה היה להקים נקודת חיסון בתוך מרפאה במסגד אל-אקצא. בעקבות ההתנגדות, עלו הצעות לריכוך הצד הפלסטיני והווקף הירדני. אחת ההצעות הייתה להעביר את החיסונים לפרמדיקים ערבים בלבד שיתלבשו בלבוש אזרחי ולא של גורמי רפואה ישראלים. אולם גם הצעה זו נתקלה בסירוב.

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי שרון, גילי כהן ומיכאל שמש

הפופולריים