רה"מ: מסוקים ישראליים נשלחו למצרים בהסתערות על השגרירות הישראלית בקהיר ב-2011

רה"מ: מסוקים ישראליים נשלחו לקהיר ב-2011

נתניהו חשף בפייסבוק פרטים חדשים על אירוע ההשתלטות על שגרירות ישראל בקהיר במהומות ב-2011: "שלחתי אותם. לא אמרתי למצרים שזה מיועד לשדה התעופה, הם חשבו שננחית אותם על הגג. רק אז הם שלחו את הכוחות המיוחדים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהומות מול שגרירות ישראל במצרים 2011
צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף היום (שלישי) בפייסבוק פרטים חדשים על אירוע ההשתלטות על שגרירות ישראל בקהיר במהומות ב-2011. בלייב פייסבוק עם תומכיו אמר נתניהו כי "דיברתי עם השלטונות המצריים ואמרתי להם שאני הולך לשלוח שני הליקפטורים. שלחתי אותם. לא אמרתי להם שזה מיועד לשדה התעופה, הם חשבו שננחית אותם על הגג. רק אז הם שלחו את הכוחות המיוחדים". הצנזורה הצבאית פסלה בעבר דיווחים בנושא.


תקיפת שגרירות ישראל במצרים התרחשה ב-9 בספטמבר 2011, כשאלפי מפגינים מצרים פשטו בכוח אל תוך בניין השגרירות הישראלית לאחר שמוטטו את קיר הביטחון מבטון שהקיף את הבניין. ששת אנשי שגרירות ישראל בקהיר, ששהו בעת התקיפה בחדר מאובטח בבניין השגרירות, פונו בהמשך מהמקום על ידי יחידת קומנדו מצרית, רק לאחר התערבותם האישית של נשיא ארצות הברית ברק אובמה ומזכיר ההגנה של ארצות הברית לאון פאנטה.

בעקבות התקיפה הוטסו 85 אנשי צוות השגרירות ובני משפחותיהם חזרה לישראל בעוד שסגן השגריר הישראלי נשאר בקהיר. בעקבות התקרית הכריז צבא מצרים על מצב כוננות.

הפופולריים