קלפי באוטובוס, מזכירי ועדות ממוגנים: כך יצביעו מבודדי וחולי קורונה

קלפי באוטובוס, מזכיר ממוגן: בחירות בצל קורונה

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, הודיעה כי 50 אוטובוסים ישמשו כמתחם קלפי מחוץ לאוהלי ההצבעה במתחמי הקורונה. היא ציינה כי לוועדת הבחירות יש מחסור בעובדים בקלפיות אלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועדת הבחירות המרכזית, רגע לפני פתיחת הקלפיות, 02.03.20
צילום: צילום: אמוץ שפירא

ועדת הבחירות תפעיל בשיתוף עם חברת אגד קלפיות באוטובוסים ביום הבחירות, למקרים שבהם יהיו  עומסים באוהלי ההצבעה של מבודדי הקורונה. כך הודיעה היום (שני) מנכ"לית ועדת הבחירות, עו"ד אורלי עדס. במסיבת עיתונאים שקיימה לקראת הבחירות הוסיפה עו"ד עדס כי 50 אוטובוסים הוסבו למטרה זו. "היתרון בקלפי זו הוא שנוכל להביא אותה בעת עומס מיוחד, או למקום שיש בו תחלואה גדולה יותר משהוערך בתחילה".

כפי שפורסם בכאן חדשות נבחהת האפשרות שהוועדה תפעיל מערך הסעים שיסייע בהבאתם של כ-40 אלף חולים להצביע. לדברי עדס, כל החולים שיהיו רשומים באתר משרד הבריאות כחולים יוכלו להתקשר למוקד ולתאם הצבעה בשעה יעודה וההסעה תיקח אותו למקום ההצבעה. לפי שעה באוצר מתנגדים לאפשרות זו.

עוד ציינה מנכ"לית הוועדה כי הצבעה תהיה גם במחלקות הקורונה. לדבריה, הקלפי לא תגיעה למיטת החולה. ליד הקלפי ישהה מזכיר קלפי ממוגן מכף רגל ועד ראש. חברי ועדת הקלפי יהיו מחוץ למחלקות והם יראו את המתרחש באמצעות שידור שישדר את הקורה בקלפי שבמחלקה. 

עדס ציינה כי יוקמו כ-500 מתחמי אוהלים להצבעות בכ-800 קלפיות. "בבחירות אלה יהיה גידול של 35% במספר הקלפיות ומספרן יעמוד על כ-15 אלף. בהמלצת משרד הבריאות נפעיל מערך ניקיון ביום הבחירות בכל מתחמי ההצבעה בעלות של 17 מיליון שקל". 

הפופולריים