משלחת תצא למצרים - ללא תיאום עם הגורמים הרלוונטיים

משלחת למצרים - ללא תיאום עם גורמים הרלוונטיים

השר אלי כהן יצא לביקור יחד עם אנשי עסקים ונציג המל"ל - השגרירה בקהיר למדה על הביקור מהמצרים ובמשרד הכלכלה הביעו מחאה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלי כהן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישראל תוציא משלחת למצרים בשבוע הבא לפגישה עם בכירים במדינה, אך מתברר כי גם הפעם, בדיוק כמו בפרשת העברת החיסונים - המהלך מתבצע ללא עדכון של הגורמים הרלוונטיים וללא עבודת מטה מסודרת. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.

מי שתיאם את הנסיעה הוא המטה לביטחון לאומי, עבור שר המודיעין אלי כהן, ללא ידיעת הגורמים הרלוונטיים ביתר משרדי הממשלה. הטיסה מתוכננת לצאת ביום שני, וכוללת, בנוסף לשר כהן, גם את איש המטה לביטחון לאומי המכונה "מעוז" וכן שורת אנשי עסקים.

לפי מקורות המעורים בנושא, השגרירה במצרים ידעה על דבר הנסיעה רק לאחר שזו גובשה - כך עולה משיחות עם גורמים מצרים. אל המשלחת הישראלית אמורים להצטרף גם נציגים של כמה חברות עסקיות ישראליות לטובת שיתופי פעולה עם מצרים - ללא ידיעת שר הכלכלה עמיר פרץ, שזעם על המהלך וניהל שיחות עם ראש המל"ל בסוגיה.

בעקבות הדברים התקיימה היום פגישה בין מנכ"ל משרד המודיעין לבין מנכ"ל משרד הכלכלה, כדי לתאם את נושאי השיחה שיועלו מול המצרים ולהגדיר את חלוקת הדברים. בסביבת השר כהן טוענים כי הנסיעה היא כתוצאה מקשר ישיר שלו מול המקבילים המצריים, וכי הם עוסקים בנושאים אזרחיים ולא רק בנושאי מודיעין.

גורם הבקיא בפרטים מסר כי "מוטב למי שמותח ביקורת על יוזמות לקידום שיתוף פעולה מדיני וכלכלי מול מדינות שכנות להשקיע את המרץ הזה בהעלאת יוזמות משלו ובקידומן".

הפופולריים