נתניהו לפוקס ניוז: ישראל הראשונה לצאת מהקורונה

רה"מ לפוקס ניוז: ישראל הראשונה לצאת מהקורונה
מנהיגי אוסטריה ודנמרק דנים עם רה"מ באפשרות של תיירות בין המדינות למחוסנים ומחלימים ובהקמת מפעלים לייצור חיסונים במדינות • קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ: "העולם מסתכל על ישראל בהערצה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו במפגש עם קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ וראש ממשלת דנמרק מדה פרדריקסן 04.03.21
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (חמישי) בריאיון לפוקס ניוז כי "אנחנו המדינה הראשונה בעולם לצאת מהקורונה".

חרף הדברים האופטימיים של נתניהו, במשרד הבריאות מוטרדים מאוד מהמספרים הגבוהים לקראת פתיחת המשק ביום ראשון הקרוב. בחדשות הערב פורסם אתמול כי במשרד מאיימים שאם מקדם ההדבקה ימשיך לעלות - תיעצר פתיחת המסעדות.

בשבוע האחרון מתייצב מקדם ההדבקה על 1 ובמשרד הבריאות לא רגועים מכך שמתבצעת פתיחה נוספת במשק בעוד ימים ספורים. גורם במשרד הבריאות אמר כי אם מקדם ההדבקה יישאר גבוה וימשיך לעלות בקפיצות של 0.3 כפי שעשה בשבוע שעבר, קיים סיכוי כי יבקשו דחייה של מועד הפתיחה ואם ימשיך לעלות במהלך שבוע הבא, יבקשו עצירה של חלק מן ההקלות, דוגמת אירועים ומסעדות. במשרד הבריאות עוקבים בדריכות אחר הנתונים בימים הקרובים, ולפיהם תתקבל ההחלטה על ההמלצה.

בתוך כך, מנהיגי אוסטריה ודנמרק הגיעו היום לישראל כדי לדון עם נתניהו ביצירת מנגנון לדרכון ירוק בין המדינות - כך שישראלים מחוסנים ומחלימים יוכלו להיכנס לאותן מדינות בלי צורך בבידוד. 

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ אמר במהלך המפגש כי "העולם מסתכל על ישראל בהערצה. רק בשיתוף פעולה ניתן למגר את הנגיף. אבל צריך להתכונן לשלב הבא: אנחנו נצטרך 30 מיליון חיסונים בשנים הקרובות".

ראש ממשלת דנמרק מדה פרדריקסן אמרה כי "ישראל מעוררת השראה מבחינת מבצע החיסונים. חשוב ליצור קו אספקה רציף של חיסונים כדי לנהל חיים נורמלים. אסור לנו להתעורר שוב ללא הגנה, ולקחת את היוזמה - כי ייתכן שיהיו מוטציות חדשות".

הפופולריים