רגב: נבטל את ועדת החריגים כדי לאפשר לישראלים שחיים בחו"ל לחזור ולהצביע בבחירות

ועדת חריגים תבוטל כדי שישראלים יחזרו לבחירות

בתדרוך של שרת התחבורה נמסר כי הוחלט עם המל"ל על מתווה שיאפשר חזרת ישראלים לטובת הבחירות. כחלק מהמתווה יכירו גם בחיסונים של חברות אחרות שניתנו ברחבי העולם, ולא רק בחיסוני פייזר ומודרנה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראלים חוזרים מחו"ל בנתב"ג
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

שרת התחבורה מירי רגב הודיעה היום (ראשון) כי ועדת החריגים תבוטל כדי לאפשר לישראלים שחיים בחו"ל - לחזור לישראל כדי להצביע בבחירות. השרה אמרה כי הוחלט בשיתוף עם המטה לביטחון לאומי על מתווה שבו יאפשרו לישראלים להיכנס לארץ לטובת הבחירות. במידה שהממשלה תאשר את המתווה - הדבר ייתר את ועדת החריגים.

כרגע מעריכים שיש בין 25 ל-30 אלף ישראלים שנמצאים בחו"ל. כחלק מהחזרת הישראלים מחו"ל לבחירות - המדינה תכיר גם בחיסונים של חברות אחרות שניתנו ברחבי העולם, ולא רק בחיסוני פייזר ומודרנה.

מוקדם יותר הוחלט כי מסוף השבוע הקרוב מי שמרכז חייו מחוץ לישראל יוכל לצאת ללא אישור ועדת החריגים. לפי ההודעה של משרד התחבורה, הנוסעים המבקשים לצאת מהארץ לתקופה של 60 ימים לפחות, יהיו זכאים לאישור הבקשה, כפוף למילוי הצהרה מקוונת ובה התחייבות שלא לחזור לישראל במשך 60 יום לפחות, מיום יציאתם.

כמו כן, האזרחים יצטרכו לספק מסמך המעיד על מעבר למרכז חיים מחוץ לישראל, כמו אישור על מעבר לחו"ל, לימודים במוסד מחוץ לישראל, חוזה שכירות קבוע מחוץ לישראל, אישור מהמעביד מחוץ לישראל על מעבר לעבודה מחוץ לישראל וכדומה. בהיעדר מסמכים תומכים, באפשרותם להגיש תצהיר חתום מול עורך דין על משך התקופה המתוכננת מחוץ לישראל.

הפופולריים