הממשלה אישרה: עוצר לילי בפורים

הממשלה אישרה: עוצר לילי בפורים
העוצר יחל מ-20:30 ויסתיים ב-5:00 בבוקר מיום חמישי ועד יום ראשון. התחבורה הציבורית בין הערים תיפסק ב-20:00 • הממשלה ויתרה על האפשרות להבדיל את ירושלים, שחוגגת יום אחרי שאר הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדלאידע בנתניה 2019
צילום: צילום: פלאש 90

הממשלה אישרה הערב (שלישי) את ההצעה להטיל עוצר לילי בין השעות 20:30 ועד 5:00 בבוקר בחג הפורים, החל מיום חמישי ועד יום ראשון בבוקר. התחבורה הציבורית תצומצם ותיפסק בשעה 20:00.

בממשלה התלבטו כיצד לפעול בסוגיית ההגבלות בפורים ואם להחריג את ירושלים, שמציינת את שושן פורים ביום ראשון, כך שהגבלות העוצר הלילי יתקיימו רק בתחומה ביום זה ולא בכל חלקי הארץ. בסופו של דבר נסוגו במשרד הבריאות מהרעיון, וההגבלות כרגע יתקיימו עד יום ראשון בבוקר בכל הארץ.

ממונה הקורונה, הפרופסור נחמן אש, אמר בדיון כי אפשר לראות גידול בשיעור היישובים הצהובים והירוקים וירידה במספר החולים שמצבם קשה. עוד עולה שמגמת הירידה האיטית נמשכת. "אנחנו צופים שהמגמה תימשך בהתאם לתחזיות שהוצגו לנו ואם היא תתממש, עוד שבוע קיים צפי לירידה ל-600 חולים שמצבם קשה".

אש קרא לשרים לאשר חזרה למלוניות לחוזרים ארצה מיד, במקביל לקידום החלטה על הפעלת כלים טכנולוגיים להידוק הבידוק. לפי נתוני משרד הבריאות, בחודשים דצמבר וינואר נכנסו לארץ כ-1,700 נדבקים בקורונה, והם גרמו ליותר מ-4,300 הדבקות בישראל. 

בשיחה שהתקיימה בין ראש הממשלה ליו"ר ועדת החוקה יעקב אשר, נתניהו אמר שמשרד הבריאות יציג בימים הקרובים תוכנית לפיקוח על המבודדים שתהווה חלופה לבידוד במלוניות. ראש הממשלה ביקש מהוועדה לאשר הארכה נוספת של הבידוד במלוניות עד שהמתווה יהיה מוכן. 

המשטרה לא תוכל לאכוף התקהלויות אסורות ומסיבות בבתים פרטיים בחג הפורים

תקנות וחוקי הקורונה לא מאפשרים לשוטר להיכנס לבית פרטי כדי לבצע אכיפה, ולאורך השנה האחרונה המשטרה משתמשת בחוק הרעש כדי להיכנס לבתים - ואז אוכפת את הנחיות ההתקהלות. אולם חוק הרעש מחריג את פורים ואינו חל בו. המשטרה נערכת ואוספת מודיעין על מסיבות מתוכננות, גם ברשתות החברתיות, ותציב כוחות באזורי תעשייה וסמוך לאולמות אירועים כדי למנוע מסיבות.

הפופולריים