דיווח: העסקה להשבת הישראלית כוללת מימון מנות חיסון ספוטניק עבור סוריה; רה"מ: אף חיסון ישראלי לא הלך לשם

נתניהו: אף חיסון ישראלי לא עבר עבור הצעירה
לפי הדיווח בבלוג "תיקון עולם", ישראל תממן רכישה של המנות מרוסיה במיליוני דולרים. גם העיתון א-שרק אל-אווסט מדווח כי מקורות קשרו בין התמורה הנוספת והסודית בעסקה להשבת הישראלית לבין העברת חיסוני קורונה לדמשק • מקור סורי רשמי מכחיש את הדברים: "מידע מסולף שנועד להאדיר את ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין, בנימין נתניהו ובשאר אסד
צילום: צילום: אי-פי, פלאש 90

העסקה להשבת הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה: ישראל הסכימה לממן במיליוני דולרים רכישה ברוסיה של מיליוני מנות חיסוני ספוטניק לקורונה, כדי שיועברו לסוריה. כך מדווח הבלוג "תיקון עולם". בדיווח נאמר כי הוא נסמך על מקור ישראלי המעורה בפרטים. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שבת) לדיווח והבהיר לכאן חדשות: "אפילו לא חיסון אחד ישראלי הלך לדבר הזה". 

בנוסף, העיתון "א-שארק אל-אווסט" מדווח הבוקר (שבת) שהעסקה להשבת הצעירה הישראלית כללה העברת חיסונים לסוריה, בנוסף על ביטול עונשה של דרוזית מן הגולן שנדונה לעבודות שירות, ולשחרור שני רועי צאן והשבתם לסוריה. כתב העיתון בישראל דיווח כי מקורות קשרו בין התמורה הנוספת והסודית בעסקה, אודותיה פורסם לראשונה בכאן חדשות, לבין חיסונים מפני קורונה, ואמרו כי סוריה זקוקה לחיסונים, בה בשעה שבישראל יש עודף של חיסונים.

מקור סורי רשמי מכחיש את הדיווחים. על פי הודעה שפרסמה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא, מטרת הדיווחים היא "לייפות את הכיבוש הישראלי ולשוות לו ממד הומניטרי שאין לו. פרסום המידע המסולף סביב קיומו של סעיף הנוגע להשגת חיסונים מהכיבוש הישראלי - מטרתו להזיק לסוריה ולעוות את הפן הלאומי וההומניטרי של העסקה".

אתמול דווח ב"השבוע" בכאן 11 כי ישראל ביקשה מרוסיה שתתיר לה לפרסם מהי התמורה שהובטחה לסוריה במסגרת העסקה, אך הקרמלין לא שינה את עמדתו בסוגיה.

הצעירה הישראלית שהוחזרה מסוריה

בתוך כך, חבר הכנסת אחמד טיבי כתב אתמול בטוויטר כי "בשבוע שעבר העליתי בכנסת דרישה לאפשר הכנסה של אלפי חיסונים לעזה ולהעביר חיסונים לפלסטינים בגדה מהמלאי הגדול שיש בישראל. האם חייבים להמתין שיהודי יחצה את הגבול לעזה כדי לזכות בחיסון? אפשר אחרת. זה החוק הבין לאומי וזה אנושי. מדובר באותו שטח אפידמיולוגי רציף".

הצעירה הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה, ושהתה ברוסיה מיום רביעי, נחתה אתמול בישראל בטיסה שיצאה ממוסקווה. נתניהו שוחח היום עם אמה של הצעירה שהושבה לביתה ואמר כי "ישראל תמיד תפעל להחזיר את אזרחיה". 

בסביבת שר הביטחון בני גנץ מתחו ביקורת על נתניהו ועל עצם קיום השיחה שלו עם אמה של הצעירה - בניגוד למדיניות שהוגדרה שביקשה לשמור את העסקה לחזרת הצעירה בפרופיל נמוך.

הפופולריים