משלוח חיסוני ספוטניק מהרשות הפלסטינית מועבר לרצועת עזה

חיסוני ספוטניק מהרשות מועברים לרצועת עזה

אחרי עיכוב מצד ישראל הועברו כ-1,000 מנות חיסון דרך ביתוניא ומשם למחסום ארז • בג"ץ דחה בקשה של משפחת גולדין לעצור את העברת החיסונים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסוני ספוטניק מרוסיה לרשות
צילום:

לאחר עיכוב של כמה שבועות החלה הבוקר (רביעי) העברתם של חיסוני ספוטניק שקיבלה הרשות הפלסטינית מרוסיה לרצועת עזה. המשלוח הכולל 1,000 חיסונים הועבר דרך מעבר ביתוניא ועושה את דרכו למעבר ארז. ההעברה נעשית לבקשת הרשות הפלסטינית. 

משפחתו של חלל צה"ל סגן הדר גולדין שגופתו מוחזקת בידי חמאס פנתה לבג"ץ בבקשה להוציא צו ביניים לעצירת העברת החיסונים לעזה ללא השבת הנעדרים והחטופים הישראלים המוחזקים בידי חמאס. השופט אלרון דחה את הבקשה. שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין אמר כי אישור העברת החיסונים הוא סכין בלב לוחמי צה"ל. "הממשלה הזו מאבדת את הבלמים ומפקירה את הבנים. הדבר המינימלי המתחייב הוא להשיב חזרה את הלוחמים אורון שאול והדר גולדין. הממשלה הזו מתפרקת מהערכים הבסיסיים שלה ומפקירה את לוחמי צה"ל בידי הגרועים שבאויבי ישראל".

בישראל התמהמהו עד כה עם קבלת החלטה באשר להעברת חיסונים לעזה. שרת הבריאות של הרשות הפלסטינית אמרה השבוע שישראל מנעה מהרשות להכניס 2,000 חיסוני ספוטניק לרצועת עזה. זאת לאחר שהחיסונים הגיעו ללא תיאום, וללא אישור הדרג המדיני.

בכיר בג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, יוסוף אל-חסאינה, אמר אתמול כי מניעת חיסונים מעזה היא תוקפנות שאי אפשר לשתוק עליה. הוא קרא לקהילה הבינלאומית לנקוט פעולה מרתיעה נגד ישראל לנוכח מה שהגדיר כפשע.

השבוע פורסם בכאן חדשות מפי מקורות פלסטיניים כי הרשות הפלסטינית העבירה בחשאי חיסונים לירדן. מדובר ב-200 חיסוני ספוטניק מרוסיה שהועברו ביום חמישי האחרון דרך גשר אלנבי לידי מנגנון המודיעין הכללי הירדני. לא ברור אם החיסונים מיועדים למערכת הביטחון הירדנית או לבכירים פלסטינים המתגוררים בירדן.

הפופולריים