"זמן בחירות": מה שצריך לדעת עד שהולכים לקלפי

"זמן בחירות": מה שצריך לדעת עד שהולכים לקלפי

בין דאטה וסקרים לקולות אמיתיים מהרחוב הישראלי: פרויקט מיוחד ל"המדד" ולכאן חדשות שילווה אותנו עד יום הבוחר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זמן בחירות - יפעת גליק
צילום: .

חי בלה-לה לנד? למה ירון זליכה משוכנע שהמפלגה שלו תעבור את אחוז החסימה

הבחירות קרובות מתמיד ומפלגות רבות עדיין מתנדנדות סביב אחוז החסימה ועלולות להכריע את מפת הגושים לכאן ולכאן. אחד מראשי המפלגות הללו הוא ירון זליכה, יו"ר המפלגה הכלכלית החדשה, שלמרות שלא עבר באף סקר את אחוז החסימה, בטוח שיצליח להיכנס לכנסת ושהערוצים המסחריים מנהלים נגדו קמפיין. במקביל, במפלגות מרצ והעבודה עושים חשבון נפש על הבחירות שעשו בשנים האחרונות, אלה שהובילו אותן לחוג סביב אחוז החסימה בסקרים האחרונים.

"עשו טעויות של טירונים": למה הציבור בועט מהפוליטיקה את הגנרלים?

אחרי שמשה יעלון פרש מהמרוץ, אשכנזי לקח פסק זמן וגנץ נותר עם מפלגה מדשדשת, הרבה הספידו את הנוכחות של מפקדי הצבא בחיים הפוליטיים בישראל. האם הגנרלים הצבאיים, עושים טעויות של טירונים בזירה הפוליטית? יצאנו לבדוק מהן התכונות שהביאו אותם קצינים, האם הן באמת נדרשות בעבודה בכנסת ובממשלה ומה הציבור חושב עליהם.

יעלון? פרש, איזנקוט? לא נכנס, חולדאי, תת אלוף במיל'? פרש. אשכנזי? בחפש"ש. וגם גנץ על הקשקש. האם יכול להיות שהפוליטיקה הישראלית מתחילה להתרגל לעידן חדש בלי גנרלים? האזינו להסכת "עוד יום"

מי המנצחים והמפסידים פוליטית ממשבר קורונה?

נגיף הקורונה מלווה אותנו כבר שנה, וניהול המשבר הוא האתגר המרכזי שעומד בפני הממשלה הנוכחית. היא נבנתה מחיבור בין נתניהו וגנץ על רקע אותו משבר - וגם פורקה בגללו, בשל חוסר הסכמות בין המפלגות. לצד טענות על קבלת החלטות שלא נובעות רק משיקולים בריאותיים, שאלנו איך הביקורת הזו תשתקף בקלפי, ומי הן המפלגות שיספגו את הנזק הגדול ביותר בגלל הקורונה?

כעס חוצה מגזרים: מה הציבור באמת חושב על החרדים?

הפערים בין המגזר החילוני לחרדי רק התעמקו מאז פרוץ משבר הקורונה. עד כמה באמת יש בין המגזרים שנאה, ומה הציבור החילוני חושב על החרדים? ח"כ אלעזר שטרן ממפלגת יש עתיד התוודה כי הקמפיין האנטי חרדי של המפלגה התרכך. מנגד, ח"כ פינדרוס מיהדות התורה טען שהתקשורת מגזימה בסיקור חתונות המוניות במגזר. אחד מתוך שלושה ישראלים שונא חרדים. 

האם "רק לא ביבי" הוא עדיין הכוח שמניע את בחירות 2021?

עד כמה ההצבעה במערכה הרביעית הפכה לתלויה בשאלה אחת: רק לא ביבי או רק ביבי? האם מחנה המתנגדים לליכוד, שמורכב מהמפלגות הקטנות והבינוניות בשמאל, במרכז ובימין יכול בכלל להקים ממשלה? וגם - מהן בכלל התכונות שאותן רוצה הציבור הישראלי ממנהיג, והאם לנתניהו יש אותן?

הפופולריים