ליברמן: "לעשות חיסון בכפייה – לא לעניין"

ליברמן: "לעשות חיסון בכפייה – לא לעניין"

יו"ר ישראל ביתנו בריאיון לכאן 11: "אנחנו לא יודעים כלום על החיסונים. אבל אין אלטרנטיבה יותר טובה כרגע". על הבחירה של חבר מפלגתו אלי אבידר שלא להתחסן: "הוא מאמין ביוגה וספורט" • פרופ' גמזו השיב לטענה: "אולי חבר הכנסת ליברמן לא יודע הרבה על החיסון, אבל המדע יודע"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליברמן, גמזו, חיסון
צילום: צילום: סראיה דיאמנט והדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הערב (שבת) לשאלה אם להטיל סנקציות על מי שלא יתחסן נגד קורונה, ואמר כי "צריך להתחסן אבל לעשות חיסון בכפייה - לא לעניין. אנחנו לא יודעים שום דבר בנוגע לחיסון, אני לא יודע לכמה זמן הוא יעיל". עם זאת, ליברמן הבהיר בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "הכל פוליטי" כי החיסון הוא האלטרנטיבה הטובה ביותר כרגע. "אין משהו יותר טוב, עדיף שאנשים ילכו להתחסן". 

צפו בריאיון המלא

ליברמן התייחס גם לסירובו של חברו למפלגה אלי אבידר להתחסן, והסביר: "הוא מאמין ביוגה, בטבעונות ובספורט, אני לא חושב שיש כאן מקום למשמעת סיעתית. הבן אדם מאמין בדברים אחרים וצריך לכבד את זה". ביחס לבחירות המתקרבות הבהיר ליברמן כי "לפני שנמליץ על מישהו לראשות הממשלה - נדרוש התחייבות שלא ישב עם ש"ס ויהדות התורה". 

בריטית, ברזילאית ודרום-אפריקנית: כל מה שרציתם לדעת על המוטציות | עוד יום

מנהל בית החולים איכילוב וממונה הקורונה לשעבר, הפרופסור רוני גמזו, שלל בתוקף את טענתו של ליברמן לפיה לא יודעים הרבה על החיסון. "אני יודע הרבה על החיסונים, אנחנו מכירים את הדינמיקה של החיסון בעשרות מיליונים שהתחסנו בעולם", אמר גמזו בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת. "אולי חבר הכנסת ליברמן לא יודע הרבה על החיסון, אבל המדע יודע". 

פרופסור גמזו הצביע על מגמת הירידה בתחלואה הקשה בגילי 60 ויותר, והבהיר כי הגורם לכך הוא החיסונים. "אותם צעירים שמתמהמהים עם ההתחסנות – אל תתלבטו", הוא הוסיף. "החיסון הזה עובד והוא עובד טוב. הצעירים לא מרגישים את המחלה ומפיצים אותה הלאה לאנשים שיכולים לחלות באורח קשה". 

בעיות בכבד ועילפון: למה מפחדים מחיסון לקורונה ולא מכדור לכאב ראש?

בתחילת מבצע החיסונים, כשהסקרים דיברו על 75% מהישראלים שלא בטוחים שיתחסנו נגד קורונה, הווירולוג והמרצה ד"ר אורן קובילר ניסה לעשות סדר בנושא - מהחשש לתופעות הלוואי וסכנות אפשריות ועד לפרטים הקטנים במחקרים של פייזר ומודרנה. 

מפיגים את החשש מהחיסונים | עוד יום 

הזמן שחלף מאז החל מבצע החיסונים והאזרחים הרבים שכבר חוסנו לא מצליחים, כך זה נראה, להפחית את הפצת ה"פייק ניוז" בכל הנוגע לחיסונים, בעיקר ברשתות החברתיות אך לפעמים גם באמצעי התקשורת הממוסדים. הרבה שאלות עלו, ולצידן - גם הרבה נתוני כזב. כדי להבין מה נכון ומה לא, צלצלנו לדוקטור אורי לרנר, המנהל המקצועי של עמותת "מידעת", והנה הדברים.

הימים הראשונים לאחר קבלת מנת החיסון השנייה יכולים להיות מתעתעים. לצד התחושה שאנו מחוסנים לחלוטין מהנגיף, חשוב לזכור שהסיכוי להידבק עדיין קיים. ישראלים שנדבקו בקורונה בתקופה זו סיפרו לכאן חדשות על התחושות שלהם: "היינו בטוחים שאנחנו מוגנים". 

הפופולריים