סקר כאן חדשות: לראשונה - מרצ לא עוברת את אחוז החסימה

סקר כאן חדשות: לראשונה, מרצ מתחת לאחוז החסימה
גוש שכולל את נתניהו, החרדים, בנט וסמוטריץ' מגיע ל-62 מנדטים, מתנגדיו של נתניהו עם 58 מנדטים • גם רע"ם מתחת לאחוז החסימה • נתניהו ממשיך להוביל בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, אך בפער של 5% בלבד על סער • 56% מהציבור: משפט נתניהו משפיע על קבלת ההחלטות שלו במשבר הקורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, סער, לפיד, בנט
צילום: -

תוצאות סקר כאן חדשות שנערך על ידי חברת קנטר מראה הערב (שלישי) לראשונה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, מרצ לא הייתה עוברת את אחוז החסימה. גוש מתנגדי נתניהו הכולל את יש עתיד, תקווה חדשה, הרשימה המשותפת, העבודה, ישראל ביתנו וכחול לבן מונה 58 מנדטים, ואילו גוש תומכי נתניהו הכולל את הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית זוכה ל-49 מנדטים. ימינה של נפתלי בנט זוכה ל-13 מנדטים. 

הרשימה המשותפת עם 9 מנדטים, נפגעת מהתפצלות רע"ם - שלא עוברת את אחוז החסימה וזוכה לתמיכה של 1.9%. שיעור התמיכה במרצ עומד על 2.8%, כשהמינימום לכניסה לכנסת הוא 3.25%. המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה זוכה ל-2.1% תמיכה בלבד. מפלגת מען בראשות מוחמד דראושה זכתה לתמיכת 0.8% מהמשיבים. נתון נוסף, על רקע הדיון במשפט נתניהו אתמול: 56% מהציבור סבורים שהמשפט משפיע על קבלת ההחלטות של ראש הממשלה במשבר הקורונה.


בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, בנימין נתניהו ממשיך להוביל, עם פער של 5% מעל גדעון סער, ופער של 17% מעל יאיר לפיד. יחד עם זאת, על אף שהציבור רואה את סער כמתאים יותר לכהן כראש ממשלה מאשר לפיד, מפלגת יש עתיד זוכה בסקר ל-18 מנדטים לעומת 14 בלבד לתקווה חדשה. 


הסקר נערך על ידי חברת קנטר היום (שלישי - 09.02.21), לפי מדגם אינטרנטי של 550 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, כולל המגזר הערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הינו 3,812, וטעות הדגימה המירבית הינה 4.4%. 

הפופולריים