48 ימים לבחירות: היום הראשון להגשת הרשימות הסתיים

היום הראשון להגשת הרשימות לכנסת ה-24 הסתיים

16 רשימות כבר הוגשו, ובהן: תקווה חדשה, יש עתיד, ימינה, כחול לבן וישראל ביתנו • בפנקס הבוחרים רשומות 152 מפלגות, עשר מתוכן הצטרפו בחודשים האחרונים • ותיקי ישראל הודיעה שלא תתמודד • מפלגת הפיראטים ביקשה להגיש את הרשימה שלה בזום - וסורבה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי, פתקי הצבעה, בחירות 09.04.2019
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

48 ימים לבחירות: בכנסת הסתיים הערב (רביעי) היום הראשון של הליך הגשת רשימות מועמדי המפלגות המתמודדות לכנסת ה-24. את הרשימות ניתן יהיה להגיש לוועדת הבחירות המרכזית עד מחר משעה 13:00 עד 22:00. בצל קורונה, נוספו שעות להגשת הרשימות וכן הוגבל מספר נציגי הרשימות שיוכלו לבוא לוועדה.

עד כה הוגשו 16 רשימות: יש עתיד, ימינה, כחול לבן, ישראל ביתנו, תקווה חדשה, הדמוקרטית, מנהיגות חברתית, הלב היהודי, דעם - כלכלה ירוקה מדינה אחת, הישראלים, עולם חדש, מפלגת שמע, קידום מעמד הפרט, קול, רפא רק בריאות, משפט צדק לרפורמות במערכת המשפט ולשחרור יגאל עמיר.

מפלגת יש עתיד הייתה הראשונה להגיש את רשימת מועמדיה, כשבעשירייה הראשונה שובצו ארבע נשים. חבר הכנסת מיקי לוי מטעם המפלגה התמקם ליד הכנסת כבר ביום ראשון, כדי להבטיח שמפלגתו תזכה באותיות "פה", שייצגו את יש עתיד ב-2013 וב-2015. הסיבה שיש עתיד נדרשה לשריין לעצמה אות היא ריצתה המשותפת במסגרת כחול לבן בבחירות האחרונות, שמקנה גם למפלגתו של בני גנץ את הזכות לאותיות. 

כך נראית הרשימה לאחר יאיר לפיד שבמקום הראשון ועד המקום ה-15: אורנה ברביבאי, מאיר כהן, קארין אלהרר, מירב כהן, יואל רזבוזוב, אלעזר שטרן, מיקי לוי, מירב בן ארי, רם בן ברק, יואב סגלוביץ', בועז טופורובסקי, עידן רול, יוראי להב הרצנו וולדימיר בליאק.

בכחול לבן בחרו את האותיות "כן". אחרי גנץ בראש הרשימה, מוקמה פנינה תמנו שטה במקום השני, ואחריה חילי טרופר, מיכאל ביטון ואורית פרקש הכהן.

@kan_news

את מי זה מעניין שסוגרים רשימות לכנסת? יערה שפירא מסבירה

♬ צליל מקורי - כאן חדשות

מפלגת ימינה הגישה שנייה את רשימתה וביקשה שהאות י' תייצג את פתק הבחירה שלה. במקום הראשון יו"ר המפלגה נפתלי בנט ולאחריו בעשירייה הראשונה שובצו איילת שקד, אלון דוידי, מתן כהנא, עמיחי שיקלי, ניר אורבך, אביר קארה, עידית סילמן, שירלי פינטו ושי מימון. גם ישראל ביתנו ומפלגת משפט צדק של לריסה טרימבובלר הגישו את רשימותיהן. 

בד בבד, על רקע הסקרים שחוזים כי לא תעבור את אחוז החסימה, הודיע יו"ר מפלגת ותיקי ישראל, דני יתום כי המפלגה החליטה שלא להתמודד לבסוף לכנסת. "מסיבות של העדר תקציב נאלצנו להפסיק את רוב מאמצי הקמפיין שלנו לפני כשבועיים, ומאז עסקתי ימים כלילות בניסיונות חיבור עם גורמים פוליטיים אחרים שלצערי לא ראו את הדחיפות והחשיבות של סוגיית האזרחים הוותיקים", אמר יתום וקרא לגוש המרכז שמאל להתאחד תחת יאיר לפיד. 

מפלגת "תקווה חדשה" של גדעון סער הודיעה על הצטרפותו של חבר מועצת עיריית ירושלים עופר ברקוביץ' לרשימתה. את הרשימה תייצג האות ת'. חברי הרשימה מהמקום הראשון ועד ל-15: גדעון סער, יפעת שאשא-ביטון, זאב אלקין, יועז הנדל, שרן השכל, בני בגין, מאיר יצחק הלוי, צבי האוזר, מיכל שיר, הילה שי וזאן, דני דיין, מישל בוסקילה, עופר ברקוביץ', אבי גנון ומיכל דיאמנט. 

האזינו להסכם "עוד יום" 

הקרב על האותיות

בתהליך הגשת הרשימות, על המפלגות החדשות לבחור את האותיות שיופיעו על הפתק שלהן בקלפי. הבעיה – יש רק 11 אותיות פנויות, ולא בדיוק נחשקות - ז, י, כ, נ, צ, ק, ר, ך, ן, ף, ץ. 11 האותיות האחרות תפוסות על ידי השחקניות הוותיקות. בפנקס הבוחרים רשומות 152 מפלגות, עשר מהן נרשמו לקראת הבחירות הקרובות. בין המפלגות החדשות: דמוקרטית, אורות השחר, מפלגת באנו, מחנה ישראל, דרך ארץ והכלכלית החדשה.

מה אתם זוכרים מהחיבורים הקודמים בבחירות לכנסת? נסו את הזיכרון שלכם בחידון החיבורים

הפופולריים