ישראל וקוסובו הכריזו על כינון קשרים ביניהן

ישראל וקוסובו הכריזו על כינון קשרים ביניהן

שר החוץ אשכנזי: "אני מאמין שעד פסח נחנוך סופית את שגרירות קוסובו בירושלים" • שרי החוץ של המדינות חתמו על טופס ההסכם ושלחו אותו איש לרעהו כדי שכל אחד יוסף את חתימתו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טקס כינון היחסים בין ישראל וקוסובו 01.02.21
צילום: צילום: משרד החוץ

לראשונה בהיסטוריה הדיפלומטית ישראל וקוסובו הכריזו היום (שני) על כינון הקשרים ביניהן באופן דיגיטלי. האירוע התקיים במשרדי החוץ בירושלים ובפרישטינה. "היום, מצטרפת קוסובו רשמית למעגל המדינות השואף לשלום ויציבות והמכיר בישראל וירושלים בירתה", אמר בטקס שר החוץ גבי אשכנזי. "הבוקר הסרנו את הלוט מעל שלט הכניסה שיוצב בפתח השגרירות. אני מאמין שעד פסח נחנוך סופית את שגרירות קוסובו בירושלים".

דבריו של אשכנזי מגיעים לאחר שאתמול סמנכ"ל אגף אירו-אסיה במשרד החוץ, השגריר גרי קורן, אמר בתדרוך לתקשורת כי "השגרירות של קוסובו תיפתח בירושלים עד מארס 2021".

הטקס המלא

עוד הוסיף אשכנזי בטקס: "החלטת קוסובו להצטרף למעגל המדינות הנלחמות באנטישמיות ושאימצו את הגדרת האנטישמיות של IHRA (כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה) – הן הוכחה ניצחת לברית החשובה בין העמים והתרבויות. כולי תקווה כי קוסובו תמשיך ותפעל בדרך זו של שלום ומלחמה בקיצוניים, ותפעל גם להכרה בחיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור".

שר החוץ אשכנזי ושרת החוץ של קוסובו מליסה חרדינאי חתמו על מסמכי הקשרים הדיפלומטיים באופן דיגיטלי, ולאחר מכן סרקו ושלחו אותם למדינה השנייה, כדי ששר החוץ השני יצרף את חתימתו למסמך המקורי.

כיוון שכינון היחסים הוכרז על ידי נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ כחלק מהסכמי אברהם, השליח האמריקני לבלקן, מת'יו פלמר, לקח חלק בטקס הווירטואלי ונשא דברים. גם הממונה הזמני על שגרירות ארצות הברית בירושלים השתתף בטקס שנערך בארץ, כדי להבהיר כי הממשל החדש תומך במהלך.

הפופולריים