לוין תקף את גנץ: "כשלת בשמירה על כבוד הכנסת", שהשיב: "הייתי משוכנע שתשמור על ממלכתיות"

החוק להגדלת הקנסות אושר בקריאה שנייה ושלישית

החוק להגדלת הקנסות • אדלשטיין במליאה: "מבחינתי יהיו היום בממשלה שתי הצעות - או להאריך את הסגר או לפתוח את הכל" • מחלוקות בין הליכוד לכחול לבן בנוגע למספר הימים שבהם יוארך הסגר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויריב לוין, 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שידור חי כאן 11

מליאת הכנסת אישרה היום (ראשון) את החוק להגדלת הקנסות למפרי הנחיות הקורונה בקריאה שנייה ושלישית. לאחר הצבעת המליאה תכונסת ישיבת הממשלה שאמורה לאשר את הארכת הסגר, שאמור לפוג היום בחצות. יו"ר הכנסת יריב לוין תקף בנאומו במליאה את יו"ר כחול לבן בני גנץ על התנאי שהציב לאישור החוק לפני כינוס הממשלה לדון בהארכת הסגר, ואמר: "כשלת כשל קשה בשמירה על כבוד הכנסת". 


"לא היה כדבר הזה שבמהלך הפגרה מוצב אולטימטום כפי שעשית, ונדרשתי לכנס את הכנסת בחמישי בלי הודעה מוקדמת. אדוני אוחז בגרונם של אזרחי ישראל ושל הכנסת גם יחד", אמר לוין. "את מה שאדוני כשל מלהבין הבינו כל ראשי הסיעות בבית הזה כולל אלה המתנגדות לחוק והסכימו לפנים משות הדין לכנס את הישיבה הזו. חבל שהצעת הפשרה לא התקבלה על ידך".

גנץ הגיב ללוין ואמר במליאה: "אני מבין את נאום הבושה שאתה מנסה לעשות לי, מה שמצופה מיו"ר כנסת שלא יעשה. במשך חודשיים הצעת החוק הזו הייתה מוכנה בממשלה ועברה בוועדת השרים, ואתה לא דאגת שהדבר הזה יעלה וחבל שכך. מכבד אותך באופן אישי הייתי משוכנע שתשמור על ממלכתיות. לכולנו יש אכזבות בחיים". 


שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר במליאה: "במצב התחלואה הנוכחי אין שום דרך בעולם לעבור לניהול דיפרנציאלי. נכון להבוקר רק 9% אחוז מהיישובים ירוקים. כל יום שאנחנו מחסנים אנחנו מוסיפים מאות אלפי מחוסנים. מבחינתי יהיו היום בממשלה שתי הצעות - או להאריך את הסגר או לפתוח את הכל. אני לא אשחק משחקים בעניין הזה".

"בכל פעם שיש קנסות ואכיפה הציבור הערבי אוכל אותה", אמר במליאה יו"ר תע"ל אחמד טיבי. "כיפה בררנית קוראים לזה, אני אומר אכיפה גזענית. מתוך 20 ערים שמובילים בכמות הקנסות, 18 מהן – יישובים ערביים. בני ברק, שהיא מקום שני במספר החולים, היא רק מקום 20 בכמות הדוחות. יהודים לא יכולים לקבל קנסות? רק ערבים? מה זו המשטרה הזו?"

בתוך כך, עדיין קיימות מחלוקת בין כחול לבן לליכוד בנוגע להארכת הסגר. ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין שהסגר יוארך בשבוע, כמו הצעת משרד הבריאות. מנגד, שר הביטחון בני גנץ מתעקש שתקופת ההארכה תהיה קצרה יותר, ומתכוון לדרוש לאחר כמה ימים של סגר שיחלו בהקלות הכוללות גם את פתיחת מערכת החינוך.

הפופולריים