גורמים בישראלים: חולדאי צפוי לפרוש אם לא תהיה עלייה בסקרים

גורם בישראלים: חולדאי יפרוש אם לא יעלה בסקרים

במפלגה באופן רשמי מכנים את הדיווחים על פרישתו האפשרית "פייק ניוז" וגם חולדאי הכחיש את הדיווחים בקולו הערב. בינתיים - המגעים בין חולדאי ליעלון בקשיים, ובישראלים טוענים שדרישותיו של יעלון מוגזמות • סער: לא תהיה חבירה של מפלגתי עם בנט וימינה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון חולדאי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שבוע לסגירת הרשימות: גורם ברשימת "הישראלים" של רון חולדאי אמר לכאן חדשות: סיכוי טוב שחולדאי יפרוש, אבל רק בשלב מאוחר יותר. יו"ר הישראלים מנהל בימים אלה מגעים עם יו"ר תל"ם משה יעלון בנוגע לחיבור רשימותיהם, ומסביבתו של חולדאי טוענים כי דרישותיו של יעלון מוגזמות.

חולדאי התייצב הערב בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי של אוניברסיטת תל אביב, והכחיש כוונות פרישה מהמירוץ. "אני ממשיך עד הסוף", אמר חולדאי. "יש פה טרגדיה של אגו של כל השותפים. אני החלטתי לעזוב את תפקידי כי לא יכולתי יותר. אני אייצר מפלגה גדולה ביחד עם יאיר לפיד או לצד לפיד.

"אם הוא יאחד את כל המחנה זה מצוין. אם לא, יש מקום למפלגה גדולה לצידו", אמר חולדאי והוסיף שיפגש עם מרב מיכאלי וינסה להגיע עימה לעמק השווה. "סיימתי את תפקידי כראש עירייה ורק אתפטר רשמית כשאכנס לכנסת", אמר.

גם בימין נמשכות השיחות על חיבורים פוליטיים. המגעים בין יו"ר "הציונית הדתית" בצלאל סמוטריץ' לבית היהודי בראשות חגית משה יתקיימו בסוף השבוע. המגעים של סמוטריץ' עם איתמר בן גביר ומפלגת "עוצמה יהודית" יתקיימו בהמשך. יו"ר תקווה חדשה גדעון סער התייחס בכנס בתל אביב לסיכוי לחיבור רשימתו עם ימינה של בנט ואמר "צריך לראות מה המטרה: המטרה שלי היא חילופי שלטון ולצערי ימינה לא עם המטרה הזו, ולכן לא נלך ברשימה אחת".

הפופולריים