מחדל הארכת הסגר: "סיכוי שהסגר יפוג לכמה שעות ואז יוחזר – זה טירוף"

"זה טירוף": עצירה של כמה שעות בסגר?

גורמים בממשלה בביקורת על התנהלות כחול לבן במאבק על חוק הקנסות: זה טירוף, התחלואה גבוהה • משרד הביטחון: החיסון הישראלי יינתן בשתי מנות - בניגוד להצהרת המכון הביולוגי • נפח התנועה בשבוע האחרון - הגבוה ביותר מתחילת הסגר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אכיפת הסגר השלישי בכניסה לאלעד
צילום: צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בשל הפלונטר הפוליטי, הסגר יסתיים בראשון בחצות אם לא יימצא פתרון למשבר - בדמות כינוס חריג של המליאה בראשון. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. יו"ר כחול לבן גנץ מתעקש: אם לא תהיה אכיפה שוויונית, שלא יהיה סגר בכלל. גורמים בממשלה תקפו את התנהלות גנץ ואמרו: זה טירוף, התחלואה גבוהה - והסגר יפוג ביום ראשון בחצות. בסביבת גנץ אומרים כי זה טירוף שההצעה להעלאת הקנסות לא אושרה עדיין, וכי אין מניעה לכנס את מליאת הכנסת בראשון.

גם בלשכת יו"ר הכנסת בודקים אפשרות לכנס את המליאה כבר בראשון כדי להעביר את חוק הקנסות לפני פקיעת הסגר, על מנת שכחול לבן יתמכו בהארכתו. אם לא, ינסו לכנסה בשעות הבוקר המוקדמות ביום שני כדי שיהיה פער קטן בין סגר לסגר.

גורם בכחול לבן אמר הערב לכאן חדשות שמעכשיו, הממשלה לא תתכנס "כל פעם שהליכוד יעשה משהו שלא נראה לנו". גם אחרי שחוק הקנסות יאושר, בכחול לבן לא מבטיחים שיתמכו בסגר מהודק, וסביר שידרשו הקלות.

החיסון הישראלי צפוי להינתן בשתי מנות

בניגוד לתחזיות של המכון הביולוגי - החיסון הישראלי צפוי להינתן בשתי מנות. כך אישרו לנו הערב במשרד הביטחון. הניסוי בחיסון הישראלי נמצא בשלב פאזה 2 עם כמה מאות מוזרקים בשמונה מרכזים רפואיים בארץ. השלב הזה ימשך עד חודשים אפריל-מאי ואחר כך ימשיך כנראה לפאזה שלישית עם נסיינים ממדינות שונות בעולם.

תגובת משרד הביטחון: לאחר בחינת הנתונים, הוחלט על מתן זריקה שניה (זריקת דחף) כפי שמתבצע בחיסונים השונים הקיימים בשוק: פייזר, מודרנה ואסטרהזניקה.

נפח התנועה בשבוע האחרון - הגבוה ביותר מתחילת הסגר

סימני שבירה בשמירה על הסגר בציבור: נתוני המשטרה מגלים כי נפח התנועה בכבישים השבוע היה הגבוה ביותר בכל תקופות הסגרים המהודקים מאז תחילת משבר הקורונה. בשעות השיא השבוע הייתה ירידה של רק 15 אחוזים בנפח התנועה ביחס לימי שגרה. בשבוע שעבר בשעות השיא נרשמה ירידה של כ-30 אחוזים בתנועה ביחס לשגרה.

על אף התרעות רבות בנושא, בחסידויות רבות ברחבי הארץ יתקיימו אתמול והיום טישים המוניים לציון ט"ו בשבט. היום בערב נערכת בחסידות תולדות אהרון מהעדה החרדית טיש המוני בו מחלק האדמו"ר פירות לחסידים. גם בקרית בעלז בירושלים, נערך טיש ט"ו בשבט היום.

הפופולריים