מנסור עבאס: הרשימה המשותפת במבוי סתום, חייבים גישה אחרת

ח"כ מנסור עבאס: הרשימה המשותפת במבוי סתום
יו"ר רע"ם בכאן רשת ב: "בואו נשאיר ליהודים להחליט מי הם רוצים כראש ממשלה, נשנה את האישיו ולא את האיש". עבאס הוסיף כי ההליכה לבחירות הייתה מוקד המחלוקת בתוך הרשימה: "חשבנו שזו טעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ מנסור עבאס
צילום: צילום: כאן חדשות

יו"ר רע"ם חבר הכנסת מנסור עבאס התייחס הבוקר (רביעי) למחלוקת המחריפה ברשימה המשותפת. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן אמר חבר הכנסת כי "הרשימה המשותפת נמצאת במבוי סתום. בואו נמצא גישה אחרת, אנחנו נעשה את המקסימום כדי לשמור על המשותפת".

האזינו לריאיון עם ח"כ מנסור עבאס בכאן רשת ב

"אנחנו מסכימים אחד עם השני בעניין מה שאנחנו רוצים, אבל אנו חלוקי דעות איך להשיג את היעדים שלנו", אמר עבאס. "במשך שנים ניסינו שיטה מסוימת שלא רק מדירים אותנו, אלא גם אנחנו מדירים את עצמנו. אנחנו לא לוקחים אחריות על עצמנו ולא פועלים בצורה נמרצת ויוזמת בפוליטיקה. יושבים על הגדר ומצפים ליום שבו יהיה מהפך בפוליטיקה הישראלית - אבל היום הזה לא בא, נתניהו לא נופל", הוסיף.

"בואו נקבל את המערכת הפוליטית כמו שהיא וננסה למצוא לעצמנו מקום לפתוח אופציות חדשות", הציע עבאס. "בואו נשאיר לחברים היהודים להחליט מי הם רוצים שיעמוד בראשות הממשלה. נשנה את האישיו ולא את האיש", אמר.

לדברי עבאס, כל צורת ההתנהלות של רע"ם שונה מזו של יתר המפלגות המרכיבות את הרשימה. "ההליכה לבחירות הייתה מוקד המחלוקת בתוך הרשימה. אנחנו חשבנו שזו טעות", אמר עבאס. הוא הוסיף כי "יש אנשים שאומרים שההמלצה על גנץ הייתה טעות, אפילו בל"ד התנצלו בפני הציבור הערבי על כך".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שגורמים בחד"ש ובבל"ד טוענים כי מנסור עבאס כבר החליט לרוץ לבד "ולהבעיר מלחמה תרבותית בחברה הערבית". אחד הגורמים אף כינה את רע"מ: "סניף בישראל של האחים המוסלמים".

אתמול הציבה סיעת רע"מ לרשימה המשותפת שני תנאים תמורת ההסכמה שלה שלא להמליץ על בנימין נתניהו לראשות הממשלה: הראשון הוא שהרשימה תודיע עתה במי תתמוך ועם מי היא מוכנה לשתף פעולה כדי להשפיע בפוליטיקה הישראלית. השני הוא שהמפלגות האחרות ברשימה יתחייבו שלא להצביע בעד חוקים שסותרים את העקרונות השמרניים שלה ובכלל זה "חוקים שתומכים בסוטים", כלשונה או חוקים שמקדמים פונדקאות.

הפופולריים