המטרה: להציג את מנדלבליט כאחראי לסיכול תכנית המענקים

המטרה: להציג את היועמ"ש כאחראי לסיכול המענקים

נתניהו ביקש משרים בליכוד להתראיין ולתקוף את מנדלבליט על התנגדותו • הבעיה בתוכנית - אין פירוט כמה היא עולה ומהיכן יגיע הכסף • ההערכה: היועמ"ש יפסול חלקים גדולים בתוכנית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט, בנימין נתניהו
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, יונתן זינדל, פלאש 90

התוכנית הכלכלית נועדה לסייע ביציאה מהמשבר? לא בטוח: המתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על רקע אישור תוכנית כלכלית חדשה תוכננה כבר אמש כחלק מקמפיין הליכוד, בשיחה של רה״מ עם שרים במפלגה.


נתניהו טען בשיחה עם השרים כי ״הזוי שמנדלבליט יתערב לנו בתוכניות הכלכליות״ וביקש מהשרים לתקוף את היועמ״ש בריאיונות לכלי התקשורת.

הסיכויים לאישור תוכנית המענקים החדשה לא גדולים בשל התנגדות בני גנץ וכחול לבן ולמרות זאת בכיר בליכוד אומר לכאן חדשות: "ידנו תצא על העליונה גם אם מנדלבליט ימנע את אישור התוכנית".

על פי ההערכות, מנדלבליט יפסול חלק גדול מהתוכנית שהציגו הערב נתניהו וכ"ץ. התוכנית הוצגה חרף מכתב אזהרה של היועמ"ש. בימים האחרונים היו דיונים עם נתניהו וכ"ץ והנהלת האוצר שהציגה התנגדות מוחצת לחלק מגדול מהתוכנית. במשרד אמרו – אין דחיפות מיוחדת להצגת תוכנית חדשה.

הבעיה מקצועית בנוגע לתוכנית היא בעיקר שהיא לא מפרטת כמה היא תעלה ומאיפה מגיע הכסף, מכיוון שהתוכנית לא גובשה עם אנשי המקצוע. אין בתוכנית ירידה לפרטים. בנוסף ישנם קשיים משפטיים. נוסף על כל זאת – אם היה צורך דחוף לסייע לאוכלוסיות ספציפיות – הייתה לנתניהו אפשרות לעשות זאת באמצעות אישור תקציב המדינה. הוא בחר לא לעשות זאת וכעת מציג את הדחיפות בעניין. 

הפופולריים