הממשלה אישרה: נתב"ג ייסגר לשבוע - ממחר בחצות

הממשלה אישרה: נתב"ג ייסגר לשבוע - ממחר בחצות

ברקע התפשטות המוטציות, נתניהו קרא לעכב הגעת עולים חדשים. עוד הוחלט על ביטול סטטוס טיסות נוסעים רגילות • שרת הקליטה תקפה: "מטוסים יגיעו מחר מאוקראינה, לא עצרנו עלייה מקום המדינה" • בכחול לבן זעמו: רה"מ לא העביר את התוכנית לסגירת נתב"ג
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתב"ג, קורונה, נמל התעופה בן גוריון
צילום: צילום: פלאש 90

הממשלה הכריעה היום (ראשון) כי נמל התעופה בן גוריון ייסגר למשך שבוע החל ממחר בחצות. זאת כדי למנוע כניסת מוטציות של נגיף קורונה לישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה: "אנחנו מקדימים את העולם, נסגור את המדינה הרמטית".

במהלך הישיבה קרא נתניהו לעכב הגעת עולים חדשים. שרת הקליטה פנינה תמנו-שטה, שהתנגדה לסגירת נתב"ג, אמרה בתגובה: "מטוסים יגיעו מחר מאוקראינה, לא עצרנו עלייה מקום המדינה". נתניהו השיב כי העולים יכולים לחכות. גם ח"כ אריה דרעי תקף את דבריו של רה"מ. "אולי כדאי שתתחיל לשמוע גם דעה אחרת", הטיח דרעי. "צריך להתחשב בעלייה המאורגנת של השבוע הקרוב". 

עדכונים שוטפים מישיבת הממשלה

הממשלה קבעה כי יבוטלו סטטוס טיסות נוסעים רגילות. לא יאושרו טיסות "רגילות" המופיעות במערכת, אלא רק טיסות שיוגדרו "מיוחדות". כמו כן, תיאסר כניסת מטוסים זרים לישראל, למעט טיסות מטען, טיסות לכיבוי אש וטיסות לפינוי חירום רפואי. תוגבל זמנית של היתרי הפעלת חברות התעופה הישראליות. יצומצו החריגים ליציאה בטיסה אל מחוץ לישראל, כך שיכללו את המקרים הבאים בלבד: טיפול רפואי, הליך משפטי שאותו אדם צד לו או נדרש להשתתף בו או לוויה של קרוב משפחה.

מנכ"ל משרד הבריאות יחד עם מנכ"ל משרד התחבורה רשאים לאשר בקשות חריגות בשל צורך הומניטארי או צורך אישי מיוחד של יציאה מחוץ לישראל. איסור על יציאה לטיסה חל גם ביחס לטיסות באמצעות מטוסים פרטיים ישראלים. על אף שהסגירה הנוכחית תימשך שבעה ימים בלבד, בנמל התעופה נערכים להפסקת הפעילות לתקופה של חמישה שבועות.

שר הביטחון, בני גנץ, התייחס בישיבת הממשלה להוראת האדמו"ר מוויזניץ אתמול לפתוח את מוסדות החינוך החרדיים, ואמר כי פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כדי "לבחון איזה אמצעים משפטיים ניתן להפעיל כנגד מנהיגי ציבור שיוצאים נגד הנחיות הממשלה".

בכחול לבן זועמים על התנהלות מזכירות הממשלה ונתניהו, בין היתר על כך שעד שעות הצוהריים היום לא נשלחו לשרים התקנות בנושא, וגם לא הוצגה לאנשי כחול לבן התוכנית המדברת על סגירת נמל התעופה בן גוריון למשך שבועיים.

בישיבת הממשלה אישרו את הסכם השלום בין ישראל למרוקו, לקראת הבאת הנושא לאישור הכנסת. בנוסף, אושר מינוי נציבת שב"ס, קטי פרי, אחרי שאישור המינוי נדחה משבוע שעבר בשל מחלוקת בין כחול לבן לליכוד. תוקף המינוי יהיה למשך שלוש שנים החל מיום קבלת החלטת הממשלה, והיא תהיה רשאית, בנסיבות מיוחדות, להאריך תקופת מינוי זו בתקופה נוספת שלא תעלה על שנה אחת.

הפופולריים