המשנה ליועמ"ש נגד חולדאי: רק הממשלה יכולה להחליט על החזר התרבות

המשנה ליועמ"ש: רק ממשלה יכולה להשיב את התרבות

אחרי שחולדאי הכריז שיחזיר את התרבות בת"א: "לראש רשות אין סמכות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון חולדאי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי שהכריז כי ישיב את ענף התרבות לפעילות בתל אביב, המשנה ליועמ"ש מבהיר הערב (ראשון) לראש העיר ויו"ר מפלגת הישראלים רון חולדאי כי "לראש רשות מקומית, גם גדולה כמו ת"א, אין אפשרות להחליט על החזרת ענף התרבות לפעילות - רק לממשלה"

המכתב נשלח על ידי המשנה רז נזרי, במענה לפניית שר התרבות והספורט חילי טרופר מכחול לבן, בשאלת סמכותם של ראשי רשויות מקומיות לגבש כללים לחזרת ענף התרבות לפעילות בתחומי הרשויות עליהן הם אמונים.

האזינו לריאיון עם רון חולדאי בכאן רשת ב, הבוקר

נזרי הבהיר במכתב כי "הדרך המשפטית לפתוח לציבור את מוסדות התרבות היא באמצעות ביטול האיסור או אי הארכת תוקפו בידי הממשלה, ומובן כי כל עוד האיסור עומד בתוקפו, רשות מקומית - גדולה ונכבדה ככל שתהא - אינה רשאית לעשות דין לעצמה ולגבש באופן עצמאי כללים להחזרת ענף התרבות לפעילות".

נזרי ציין כי בימים אלו פועל משרד הבריאות בתיאום עם משרד התרבות ועם הייעוץ המשפטי לממשלה לשם גיבוש מתווה של "תו ירוק" שנועד, בין היתר, להחזיר את מוסדות התרבות לפעילות, כשהמצב הבריאותי יאפשר זאת בהתאם להחלטות הממשלה והכנסת.

ריאיון עם השר חילי טרופר בכאן רשת ב

חולדאי אמר הבוקר שהוא מתכוון לפתוח את כל מוסדות התרבות בעיר. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר חולדאי כי "בעוד עשרה ימים נפתח את אולמות התרבות מאחר שיש קהל גדול של אנשים מחוסנים עם גרין קארד". חולדאי הוסיף כי "אי אפשר לחכות עד היום האחרון לפני הבחירות כדי שנתניהו יגיד 'הנה, פתחתי לכם'. אין סיבה שמי שהתחסן לא יוכל לבוא לקאמרי". 

שר התרבות והספורט חילי טרופר מכחול לבן הגיב להכרזת חולדאי, ובריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר כי "על פתיחת התרבות הודעתי כבר לפני כמה שבועות, התרבות חשובה מכדי לעשות עליה סיבוב". הוא הוסיף עוד כי "כמו שהפריע לי שבבני ברק פתחו אוטונומיה כך יפריע לי אם יפתחו אוטונומיה בתל אביב. יש ממלכה בישראל".

הפופולריים